Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde partisinin seçim bürosunun açılışında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 14 Mayıs seçimlerine ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

ÜLKENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK BİR SEÇİM OLACAK"
Seçimi dönüm noktası olarak gördüklerini ifade eden Buldan, "14 Mayıs tarihi bu ülkenin kaderini değiştirecek bir seçim olacak, hem cumhurbaşkanlığı seçimi hem de parlamento seçimi yaşayacağız" diye konuştu.

HDP'li Buldan bayram sonrasını işaret etti: Cumhurbaşkanının ismini söyleyeceğiz

Seçimin ardından sessizliğe gömülen İmamoğlu, saat 10.00'da açıklama yapacak Seçimin ardından sessizliğe gömülen İmamoğlu, saat 10.00'da açıklama yapacak

14 Mayıs'ta bir değişim ve dönüşümün, yeni bir başlangıcın seçimi olacağını vurgulayan Buldan, "İki oy kullanacağız, biri cumhurbaşkanlığına, diğeri ise parlamento seçimlerine. Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adresimizin ne olduğunu biliyorsunuz. Bayramdan sonra yapacağımız mitinglerimizde sizlere cumhurbaşkanının ismini de söyleyeceğiz" dedi.

Açıklamasının devamında "Hangi cumhurbaşkanına oy vereceğinizi açık açık ilan edeceğiz, gerçi sizler biliyorsunuz" diyen Buldan, şöyle devam etti: "Hangi cumhurbaşkanına oy vereceğinizi sizler daha iyi biliyorsunuz ama bayramdan sonraki mitinglerimizde size cumhurbaşkanımızın ismini de söyleyeceğiz."