Ürünlerini üretimden sevkiyata olan kısma kadar İSO 9000 ve EN ürün standartları göz önünde bulundurarak üreten Yılbor Plastik Boru, PVC Atık Su Boru & Ek Parçaları, PPRC ve Kompozit Boru & Ek Parçaları üretimi gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte, alt yapı grubunda yer alan PE100 ve PVC Temiz Su Borusu imalatı gerçekleştirmektedir. 2023 yılı içerisinde İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından belirlenen Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesine 461. sıradan giriş yapan Yılbor Plastik Boru, Türkiye'nin önemli markalarından biri haline geldi.


"SANAYİ TÜRKİYE'NİN KALBİDİR"


Amaçlarının sürekli üretim ve istihdam sağlamak olduğunu belirten Yılbor Plastik Boru Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yıldırım, "Kurulduğumuz günden bu yana sektörümüzde güven veren bir firma olmanın gururunu yaşıyoruz. Türkiye için en önemli hususlardan birinin üretim ve istihdam olduğunu biliyoruz ve bu bilinçle 2008 yılından bu yana üretmeye ve ülke ekonomisine katkı sunmaya devam ediyoruz. 

Türkiye için sanayi kuruluşları büyük bir öneme sahiptir.  En çok üretimi yapan, en çok istihdam sağlayan firmalar sanayi kuruluşlarıdır. Bu anlamda sanayi Türkiye'nin kalbi konumundadır. Son yıllara baktığımızda Türkiye'nin sanayi hamleleri biz sanayicileri çok mutlu ediyor. Yapılan yatırımlar, teknoloji kullanımı ve teşvik hamleleri ülkemizin sanayisinin artarak gelişmesini sağlıyor. Türkiye Yüzyılı olarak nitelendirdiğimiz dönemde Türkiye'nin sanayi alanında yaptığı hamleler ile birlikte üretimde ve istihdamda olumlu sonuçlar elde ederek çeşitli dünya ülkelerinin önüne geçeceğimize inancımız tamdır” dedi.


"MERSİN SANAYİSİ İVME KAZANDI"

Sinan Koç "Toroslar'da değişim şart" Sinan Koç "Toroslar'da değişim şart"

Mersin'in sanayi alanlarının gelişimi ve genişlemesi noktasında önemli bir ivme kazandığını belirten Yıldırım, "Mersin geneline baktığımızda sanayi alanında yapılan yatırımlar kentin gelişime ve büyümeye açık olduğunu gözler önüne seriyor. Hükümetimizin destekleri ile gelinen noktada organize sanayi bölgelerinin genişlemesi, yatırımcı sayısının artış göstermesi ve en önemlisi de dev markaların Mersin'de üretim tesisi kurması biz sanayicileri son derece sevindiriyor. Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanımız Sabri Tekli'nin üstün gayretleri ve hükümetimizin önemli destekleri ile yapılan bu yatırımlar Mersin'in ticaretine, üretimine ve istihdamına seviye atlatacaktır" ifadelerini kullandı.