Mersin’de son 1 yıldır seçim gündeminin hâkim olduğunu ifade eden Halil Demirkol, ‘Önce Mersin Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri, ardından Genel Seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri, beraberinde Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi seçimleri derken, kentte 1 yıldır sürekli olarak bir seçim gündemi egemen. Şimdi tüm seçimler tamamlandı. Artık Mersin iş dünyası olarak çok çalışmalıyız, üretmeli ve ülke, kent ekonomisine faydalı işler yapmalıyız’ dedi.

‘MERSİN BİRLİKTE HAREKET ETMELİ’

Türkiye’nin tamamen üretim ekonomisine dayalı bir sistemde hareket ettiğini ifade eden Halil Demirkol, ‘Biz Mersin’de MTOSB olarak yatırımcıların hizmetine sunulması adına sürekli olarak yeni yatırım alanları açıyoruz. Yeni yatırım alanlarının hizmete açılması ile üretim rakamları ciddi yükselişe geçiyor. Üretim arttıkça istihdam ve ihracat rakamları da etkileniyor. Bu anlamda önümüzdeki dönemi çok iyi değerlendirmeli, tüm kent bileşenleri birlikte hareket etmeli ve kentimizin faydasına olacak çalışmalarda işbirliği zemini sağlanmalı’ dedi.

‘HEDEFLERİMİZ BÜYÜK’

Mersin'in ilk kadın muhtarları mazbatalarını alıp göreve başladı Mersin'in ilk kadın muhtarları mazbatalarını alıp göreve başladı

Demirkollar A.Ş olarak özellikle ihracat pazarına yeni ürünler kazandırmak için Ar-Ge çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Halil Demirkol, ‘Hem yeni ürünler geliştirmek, hem de yeni ihracat pazarlarında söz hakkına sahip olabilmek için ekiplerimiz ciddi bir çalışma yürütüyorlar. İstihdam sayılarımız her geçen gün artıyor. Ülke ekonomisine katkıda bulunmak adına gereken tüm adımları atıyoruz’ dedi.

Editör: Barış Köksal