Seçimlere yapılan itirazlar nedeniyle 23 Aralık tarihinde yapılan MTSO seçimlerinin yaklaşık 4 aydır Mersin gündemini meşgul ettiğini, iş hayatını yavaşlattığını, ayrımlaşma yarattığını ifade eden Alaca, ‘2022 Yılının son günlerinde yapılan seçimler sonrasında mevcut Başkan Ayhan Kızıltan, yeni yönetimiyle birlikte göreve seçildi. Meclise seçilen 115 meclis üyemiz ve yeni yönetim kuruluna kentin bekleyen sorunları, iş dünyasının beklentileri ve Mersin’in daha hızlı bir ivme ile büyümesi adına büyük görev düşüyor. 2023 Yılına sayılı günler kala yeni yılda yapılacak çalışmalar için şimdiden gerekli çalışmaların yapılması ve kaybedilen zamanın hızlı bir şekilde geri kazanılması gerekiyor’ dedi.

Mersin'de 19 Mayıs etkinlikleri sürüyor Mersin'de 19 Mayıs etkinlikleri sürüyor

MTSO’nun Mersin’in en önemli dinamiklerinden birisi olduğunu ifade eden Alaca, ‘Kentte lokomotif görevi gören böylesine önemli bir kurumda yaşanan seçim sürecinin kentin geleceğine zarar vermeden, geride bırakılarak yeni bir sayfa açılması gerekiyor. Tüm kırgınlıkların geride bırakılması ve ‘Güçlü MTSO, Güçlü Mersin’ sloganı ile 115 meclis üyesinin de elini taşın altına koyması gerek. Meclis üyelerinin kendilerini komitelerinin temsilcisi olarak meclise seçen üyelere karşı sorumluluğunu yerine getirmesi gerekiyor’ dedi.

Mersin’in turizmde, sanayide, lojistikte, tarımda birçok gündeminin olduğunun altını çizen Alaca, ‘MTSO içerisinde oluşturulacak komiteler ve çalışma grupları; kentin gündemindeki konuları tek tek çözüme kavuşturacak, yenilikçi çözüm önerileri hazırlayacak, Mersin’i dünya çapındaki yeni pazarlara açabilecek, kentin istihdam ve ihracat potansiyeline katkı sağlayabilecek projeler üretmesi gerekiyor. Mersin’in 115 meclis üyesinden beklentisi budur. Büyük mücadeleler ile göreve gelen meclis üyeleri bir an önce kollarını sıvayarak çalışmalarına başlamalı. Mersin mevcut konumunun çok üstünde bir yeri hak eden bir kent’ dedi.

Editör: Barış Köksal