İlker Uğur Kurban Bayramı'nı kutladı İlker Uğur Kurban Bayramı'nı kutladı

Gamze Bolat Çubuk mesajında şu ifadelere yer verdi;


Bugün, Cumhuriyetimizin ilanının 100. yıl dönümünü, büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.

Cumhuriyet, bütün imkansızlıklara rağmen tek vücut olup eşsiz bir mücadele örneği gösteren yüce milletimizin, sarsılmaz bir irade ile bağımsızlık uğruna hayatını ortaya koyarak elde ettiği büyük zaferin, ilk günkü canlılığıyla bizleri kucaklamasıdır.

“Efendiler yarın Cumhuriyet’i ilan edeceğiz” sözleri ile Cumhuriyet’in ilanını müjdeleyen Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bugün ülkemizde özgür ve bağımsız bir şekilde yaşamamızın en sağlam temelini atmıştır. Bundan tam 100 yıl önce, 29 Ekim 1923’te, Cumhuriyet’in ilanı ile Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkese fert olma hakkı verilmiş ve milletimizin ilelebet hiçbir gücün buyruğu altına girmeyeceği, tüm dünyaya duyurulmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bugünkü hükümetimiz, devlet teşkilatımız doğrudan doğruya milletin kendi kendine, kendiliğinden yaptığı devlet teşkilatı ve hükümettir ki, onun ismi Cumhuriyettir. Hükümet Millettir ve Millet Hükümettir” sözleri, egemenliğin kayıtsız, şartsız milletin olduğu bu yeni yönetim şeklini en iyi şekilde tanımlamıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta vatanımızın kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyor, Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünü ve tüm komşularımın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını canı gönülden kutluyorum.


 

Editör: Barış Köksal