Ali Mahir Başarır, Türkiye’nin en beğenilen milletvekili seçildi Ali Mahir Başarır, Türkiye’nin en beğenilen milletvekili seçildi

Şimşek, Mersin’in sağlık yatırımları ve sağlık turizmi konusunda geride kaldığını belirterek, ‘Devlet eliyle yapılan yatırımlar konusunda kent olarak şanslı olsak da, özel sektör yatırımlarında kentin ciddi yatırımlara ihtiyacı var. Bu konuda önemli markaların sağlık yatırımlarını Adana’ya yaptığı gözlemleniyor. Mersin olarak gerekirse yerel yönetimler eliyle farklı teşvikler vererek yeni yatırımların kentimize kazandırılmasını sağlamalıyız’ dedi. 

Sağlık turizm ile alakalı da çalışmalar yürütülmesi gerektiğinin altını çizen Şimşek, ‘Türkiye genelinde farklı illerin, farklı konularda ihtisaslaştığı gözlemleniyor. Saç ekimi konusunda İstanbul özellikle Ortadoğu ülkelerinden ciddi talep görüyor. Bunun gibi ihtisaslaşan illerimiz var. Mersin’in de münferit başarıları söz konusu. Fakat bunu kente yayacak çalışmalar yapmalı, fuarlarda Mersin’i ve Mersin’in sağlık açısından yapabileceklerini anlatan çalışmalar yürütülmeli. Konusunda uzman ekipler yurtdışında sağlık turizmi ile ilgilenen acenteler ile bir araya gelerek sağlık turizmini güçlendirebilirler. Mersin Türkiye’nin Ortadoğu’ya açılan kapısı. Bunu iyi kullanmalıyız. Özellikle Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın açılması ile birlikte sağlık turizmi ile ilgili çok farklı çalışmalar başlatılabilir’ dedi.

Editör: Barış Köksal