31 Mart 2024 yerel seçimlerine doğru gidilirken partilerin de adayları netlik kazanmaya başladı. Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olan DEM Parti ile ittifak kurarak büyükşehiri kendisine alan CHP, Akdeniz ilçesini ise bunun karşılığına peşkeş çekmeyi kabul etmişti. İlk başta Akdeniz’de aday çıkarmayacağını açıklayan CHP, DEM Parti’ye peşkeş çektiği Akdeniz’de belediye başkanlığı için aday adaylık başvurusu bile yapmayan, sadece meclis üyeliği başvurusu yapan bir tavşan aday çıkardı. 
CHP Akdeniz Kadın Kolları Başkanı olan ve bir hastanede bilgi işlem bölümünde çalışan Nesibe Teker Hazim’i aday gösteren CHP büyük tepkileri de beraberinde getirdi. 

Mersin'de 'sazan sarmalı' yöntemiyle dolandırıcılık yapan 5 şüpheli yakalandı Mersin'de 'sazan sarmalı' yöntemiyle dolandırıcılık yapan 5 şüpheli yakalandı

İLK TEPKİ CHP ADAYLARINDAN OLDU

Akdeniz Belediye Başkan Adayı olarak Nesibe Teker Hazim isminin aday gösterildiğini duyan CHP’liler, partisinin terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olan DEM Parti ile ittifak kurmasının gereksiz olduğunu ve bu ittifakın kendilerine seçim kaybettireceğini belirtti. Akdeniz’de tavşan adayı çıkarmanın çok anlamsız olduğunu da belirten partililer, böyle bir siyaset anlayışının asla kabul edilemeyeceğini ve partisinin bir an önce izlediği bu yoldan dönmesi gerektiği çağrısında bulundu.

NESİBE TEKER HAZİM KİMDİR?

23 Mart 1988 yılında Mersin’de doğan Nesibe Teker Hazim, .Evli ve bir çocuk annesidir. Hazim,  ilk olarak Akdeniz ilce Gençlik kollarında bilişim sorumlusu olmuş daha sonra Gençlik kolları Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Nesibe Teker Hazim, şu anda CHP Akdeniz İlçe Kadın Kolları Başkanı olmuştur.

Editör: Barış Köksal