Dünya diken üstünde! Gözler bugün yeniden toplanacak savaş kabinesinden çıkacak kararda Dünya diken üstünde! Gözler bugün yeniden toplanacak savaş kabinesinden çıkacak kararda

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, dün düzenlediği basın toplantısında "Yarın burada Süleyman Soylu ilgili bir dosya açıklayacağım. Cevabından kaçamayacağı yine kimyasının bozulacağı bir dosya açıklanacak. Özgür Özel yarın o dosyayı açıklamayacak bir durumda olursa, başıma bir şey gelirse diye üç arkadaşıma daha verdim dosyayı, ben açıklayamazsam onlar açıklayacak" diye konuştu.

"SİZE EMİN ŞEN'DEN BAHSEDECEĞİM"
Bugün TBMM'de düzenlediği basın toplantısında kameralar karşısına geçen Özel, "Sleyman Soylu'nun trol ordularının size, bize, muhaliflere neler yaptığını biliyoruz da. Bu trol orduları nasıl oluşmuş diye bakarken bir isimden bahsedeceğim Emin Şen. 4 Ekim 2016 tarihinden itibaren bakan danışmanıdır. Kendisinin sosyal medya ismi 'eminimsi'dir. Bunu 2010 yılından beri kullanmaktadır. Burada kendisinin bakan danışmanı olduğu bir paylaşımla kendisinin olduğunu kabul etmektedir. Emin Şen, Süleyman Soylu'nun il il dolaşıp trollük dersleri verdiği kişidir. Ne zaman? AK Parti'de teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısıyken. Biz ne zamandır birlikteler dediğimizde sosyal medyadan o zamanlar FETÖ ile irtibatını koparmadığında bu fotoğraf üzerinden atışmışlar. Ama biz kendisini Trabzon'un milletvekilleriyle birlikte 2013 başında muhtemelen Trabzon'da bir değerlendirme toplantısında görüyoruz. Eminimsi mouse tutuyor sunum izliyorlar. Kültür Turizm Bakanlığı ile birlikte yapmış oldukları bir kamu spotunun çekimiyle birlikte yeşil ekran önündeler." ifadelerini kullandı.

İÇİŞLERİ'NDEN AÇIKLAMA
Özel açıklamalarını sürdürürken İçişleri Bakanlığı'ndan da konuyla ilgili açıklama geldi. Açıklamada, "CHP milletvekili Özgür Özel'in ismini zikrettiği Emin Şen; devlet memuru olmayıp, bakan müşaviri görevi de bulunmamaktadır." ifadeleri kullanıldı.

Editör: Barış Köksal