Mersin'deki emekliler Tarsus Gençlik Kampı'nda buluştu Mersin'deki emekliler Tarsus Gençlik Kampı'nda buluştu

Mersin’in geri dönüşüm alanında köklü firmaları arasında yerini koruyan ÇEVDOSAN, 2022 yılı içerisinde 23 bin 500 ton atığın geri kazanımını sağladı.

Sıfır Atık projesi kapsamında çevre bilincini aşılamak amacı ile birçok sosyal sorumluluk projesini de hayata geçiren firma, özellikle okulları geri dönüşüm tesislerinde ağırlayarak öğrencilerin geri dönüşümün önemini anlattı. 2022 yılı içerisinde bin 358 öğrenciye ulaşan ÇEVDOSAN 2023 yılı içerisinde bu sayıyı artırarak çevre konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. 

Toplama faaliyetleri, sanayi firmalarının atıkları vb… alanlardaki atıkları geri kazanım ile tekrar kullanılabilir hale getirerek ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçladıklarını belirten ÇEVDOSAN Yönetim Kurulu Başkanı Emre Akbaş, “2022 yılı ÇEVDOSAN firmamız adına oldukça verimli bir yıl oldu. Geçtiğimiz yıl içerisinde birçok sosyal sorumluluk projesine imza attık. Sıfır Atık projenin en yakın takipçilerinden biri olduk. Bu bağlamda özellikle okullarımızı tesisimize davet ederek bin 358 öğrencimize çevre bilincini aşıladık. Bunun yanı sıra yaptığımız çalışmalar neticesinde 23 bin 500 ton atığı geri dönüştürerek topluma kazandırmayı başardık. 2023 yılı içerisinde bu rakamların üzerine çıkma hedefimizle birlikte, daha çok istihdam noktasında önemli çalışmalara imza atacağız” dedi.

Editör: Barış Köksal