Mersin'deki feci kazada gözyaşları sel oldu Mersin'deki feci kazada gözyaşları sel oldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tarık İrde ile Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Nur Banu Çelik, projenin tanıtımı ve istişaresi için Çamlıyayla Esnaf Odaları Birliği salonunda düzenlenen toplantıda, katılımcılara bilgi verdiler. Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, Çamlıyayla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Emin Sakallı, STK temsilcileri ile mahalle muhtarlarına projeyle ilgili bilgiler verildi. Toplantıda konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Tarık İrde, Büyükşehir Belediyesi olarak tüm ilçelere olduğu gibi Çamlıyayla’ya da en iyi hizmetleri getirmenin gayreti içerisinde olduklarını söyledi.
Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Nur Banu Çelik ise projenin Çamlıyayla ilçe girişi, karayolu ağı bitiminden başlayarak, yeni yapılan çok katlı otoparka kadar devam edeceğini kaydederek, “Proje içeriğinde kaldırım ve yol düzenlemesi, parklanma cepleri, peyzaj düzenlemesi, kent mobilyaları, bir sıra dükkanda cephe düzenlemesi ve aydınlatma elemanları var. Çarşı merkezde yer alan iki adet meydanı da burada yaşayanların zaman geçirebilecekleri bir alana dönüştürüyoruz” dedi.
Esnafların teşhir ürünlerini kaldırımlara koymasının yayalar için sıkıntı oluşturduğuna dikkat çeken Çelik, “Kaldırımları olabildiğince geniş tuttuk. Yolda tek yön iki şerit yol aksı ve yer yer parklanma cepleri oluşturduk. Çamlıyayla merkez yürüyerek dolaşılabilecek, alışveriş yapılabilecek bir özelliğe sahip. Biz de projemizde bu özellikten yola çıkarak yayaların can güvenliğine ve konforuna önem verdik. Bu proje hayata geçtiğinde sizlere emanet olacak. Çamlıyayla halkına yakışır bir proje yaptığımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı
Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı ise Büyükşehir Belediyesinin ilçeye yaptığı hizmetlerden memnun olduklarını ve katlı otopark projesinin yerinde bir yatırım olduğunu ifade ederek, “Çamlıyayla’ya yapılan otopark çok güzel, çok sağlam bir tesis oldu. Biz şuna inandık. Büyükşehir isterse yapar, gayet de güzel yapar. Bu projenin olması için yaklaşık 1 yıldır görüşüyoruz ve bu projenin güzel olacağına inanıyorum. Böyle bir proje ile Çamlıyayla’nın çehresi değişsin istiyoruz” şeklinde konuştu.

Editör: Barış Köksal