14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala siyasi partiler de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 4 cumhurbaşkanı adayı il il gezerken, seçim sonuçlarını öngörebilmek içinse art arda anket çalışmaları yapılıyor.

Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 17 kuruş indirim gelmesi bekleniyor Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 17 kuruş indirim gelmesi bekleniyor

Gelişmeler dikkatle takip edilirken CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun masasındaki anket sonuçlarını paylaştı. Özel, "Açık söyleyeyim, Recep Tayyip Erdoğan, 43'lerde filan. Kemal Bey, 48-48.5'ta. Diğer iki adayın da biri 4, biri 2 alıyor. O iki adayın bir seçim kazanamayacağı belli ama seçimin ikinci tura kalma riski var." ifadelerini kullandı.

Özel, yüzde 4 ve 2 oy oranlarının hangisinin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye hangisinin Sinan Oğan'a ait olduğunu ise açıklamadı. Muhalefet, eski bir CHP'li olan İnce'ye aday olup oyları böleceği sebebiyle tepki göstermişti.

Özel, 14 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanı seçimine ilişkin açıklamalarına şöyle devam etti: "Bu seçim yüzde 50+1 ile alınacak seçim. 50+1'le alınabilmesi için kararsız olan gençlerin 'Acaba ilk turda başka yere mi versem, ikinci turda böyle mi yapsam' diyen gençlerin, bu işi birinci turda bitirmeleri lazım. Burada gençlerin yapması gereken, cehennemin kapısını birinci turda kapatmak. Eğer aralık bırakırsanız oradaki ateş memleketi yakabilir. Biz, geçmişte, 7 Haziran'da çoğunluğu kaybedenlerin 1 Kasım'da kazanmak için neler yaptıklarını gördük. O yüzden bütün herkese, sözümüze değer veren herkese diyoruz ki cehennemin kapısını birinci turda kapatın." dedi.

Editör: Barış Köksal