Kurulduğu günden bu yana Mersin’de başarılı çalışmalara imza atan BSC Yemekçilik, 2017 Muğla’nın Fethiye ilçesinde Migros ile domates üretim anlaşması yaparak paketleme tesisini hayata geçirdi. Tarım sektöründe aktif bir rol oynayarak büyüme odaklı çalışmalarını sürdürdü. 2021 yılı itibari ile yine Muğla’nın Fethiye ilçesinde Mahzen zeytin yağı üretimi ve butik otel projeleri ile ortaklıklar kurarak yatırımlarını genişletti. 

Son olarak 2023 yılında Mersin’de BSC Yemekçilik A.Ş unvanı ile günlük 10 bin kişilik yemek üretim kapasitesine sahip olan fabrikayı hayata geçirerek Mersin yatırımlarını da güçlendiren firma, BSC Cafe Lezzet Durağı Restorantı kurarak çalışmalarını sürdürüyor. 

Gıda sektörünün titizlik ve güven istediğini belirten BSC Yemekçilik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Karakullukçu, “Sektörümüzde ilk günkü heyecanla yatırım yapmaya devam ediyoruz. Biliyoruz ki gıda sektörü titizlik, güven ve özveri isteyen bir sektör. Bu noktada üretimden servise kadar her alanımızda kaliteli hizmet sunabilmek adına titizlikle yolumuza devam ediyoruz. Mersin’e daha fazla hizmet götürebilmek adına yeni yatırımlar yaparak her geçen gün büyüme odaklı çalışmalar yapıyoruz. Üretim ve istihdam alanında kentimize sağladığımız destekten dolayı çok mutluyuz” dedi.

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan'dan Bitkivadisi'ne ziyaret Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan'dan Bitkivadisi'ne ziyaret


 

Editör: Barış Köksal