Adana Milletvekili Bilal Bilici, TBMM Başkanlığı’na Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını istediği soru önergesinde Adanalıların kapanmasını istemediği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da akıbeti hakkında ‘Adanalılar ne isterse o olacak’ dediği Şakirpaşa Havalimanı’nın revizyonu, genişletilmesi ve iyileştirilmesinin hangi aşamada olduğunu sordu.

Cevap Bekleyen Sorular

Bilal Bilici, TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde şunları söyledi:

Adana'da elektrikli soba faciası: 3 ölü Adana'da elektrikli soba faciası: 3 ölü

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan 09.05.2023 tarihinde Adana ‘da gerçekleştirdiği mitingde Çukurova Bölgesel Havalimanı açıldıktan sonra da Adana Şakirpaşa Havalimanının kapatılmayacağını, faaliyete devam edeceğini belirtti. Yine aynı mitingde “Adana’yı Doğu Akdeniz’in en büyük lojistik üssü yapmakta kararlıyız” diye konuştu. Tarım ve sanayi kenti Adana’nın Türkiye’ye ve dünyaya açılan kapısı Şakirpaşa Havalimanı hakkında;

1- Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Doğu Akdeniz’in en büyük lojistik üssü olmaya aday kenti Adana’nın havaalanını bu hedefler dikkate alındığında yeterli buluyor mu?

2- Şakirpaşa Havaalanı’nın genişletilmesi ve çağ dışı kalmış terminal binasının revizyonu ile ilgili hazırlanan bir proje var mıdır, varsa ne aşamadadır?

Editör: Barış Köksal