İYİ Parti Adana Milletvekili Bilal Bilici, yüksek enflasyonun perişan ettiği çiftçiye destek olmak bir yana adeta köstek olunduğunu, ayçiçeği eken çiftçimizin giderlerinin 2-3 katına çıkmasına rağmen ürününü geçen yıla nazaran daha ucuza satmak zorunda kaldığını söyledi.

GIDA VE TARIMIN ÖNEMİ GÜNDEN GÜNE ARTIYOR

Bilal Bilici, “Adana Demirspor maçı için Osijek’e giderken uğradığımız Macaristan’da gördük ki; bir karış toprak bile tarım verimi en yüksek olacak şekilde değerlendiriliyor. Tohumun, gıdanın, tarımın öneminin günden güne arttığı bir dünyada, bir ayçiçeği ve mısır tanesi için mücadele edilirken dünyanın en verimli dört toprağından biri olan Çukurova göz göre göre heba ediliyor” diye konuştu.

Adana'da elektrikli soba faciasında iki kardeş uyuyunca hayatta kaldı Adana'da elektrikli soba faciasında iki kardeş uyuyunca hayatta kaldı

ÇUKUROVA ÇİFTÇİSİ YALNIZ BIRAKILIYOR

Yanlış tarım politikalarıyla Çukurova çiftçisinin yalnız bırakıldığını ve desteklenmediğini ifade eden Bilici, “Burada Çukurova çiftçisi üretmek için çabalarken, mevcut tarım politikaları ve sistemsiz tarım destekleri hangi etkenler dikkate alınarak oluşturuluyor?  Çukurova bu ülkede tarımın gözbebeğidir, bu topraklara bu emeğe artık bu zulmü yapmayın! Bu verimli toprakları doğru politikalarla desteklediğimizde, ülke ve bölge ekonomisine en üst seviyelerde sağlayacağı katkılar göz ardı edilemez” şeklinde konuştu.

Editör: Barış Köksal