İYİ Parti Milletvekili Bilal Bilici, TBMM’deki oturumda buğday ve mısır üreticilerinin TMO’daki aksaklıklar nedeniyle sorun yaşadığını ve acilen sorunun giderilmesi gerektiğini anlattı.


ÜRETİCİ TÜCCARLARIN
ELİNE BIRAKILMAMALI

Milletvekili Bilal Bilici, “Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)’nin buğday randevu sisteminde yaşanan ve bir türlü giderilemeyen aksaklık üreticilerimizi zor durumda bırakmaya devam ediyor. Ürününü satmak isteyen ve hasat döneminde ödemesi gereken borçlarını ödeyemeyen buğday üreticisi çareyi tüccarların insafına sığınmakta arıyor. Sorunun süratle çözülmesi ve biran önce üreticinin elindeki ürünün değerinde satın alınması gerekiyor. Yine yaklaşan mısır hasadında da üreticiyi benzer sorunlar bekliyor. Rekoltenin yüksekliği ve depolarda yer olmaması çiftçimizi düşündürüyor. TMO’nun depolarında geçtiğimiz yıldan mısır olduğu ve daha hasat başlamadan depoların dolu olduğu biliniyor. Hasat başlamadan bu sorun giderilmeli” dedi.

YETKİLİLERİ GÖREVE 
DAVET ETTİ

Adana’nın kuzey ilçeleri beyaza büründü Adana’nın kuzey ilçeleri beyaza büründü


Bilici, “Çiftçimizin yüksek maliyet, düşük kazanç altında ezilmemesi ve plansız ithalatın ceremesini çiftçilerimizin çekmemesi için yetkilileri göreve davet ediyorum” diye konuştu.

Editör: Barış Köksal