Üniversiteli gençler, geri dönüşümle bin eser üretti Üniversiteli gençler, geri dönüşümle bin eser üretti

Berdan Barajı mesire alanının köprü bölümünden başlayarak evsel atıkları toplayan katılımcılar, atıkları torbalara doldurdu. Özellikle kamelya bölümlerinin oldukça kirli olduğu gözlenen çalışmada, onlarca torba atık toplandı. Hafta sonları kent genelinden ve farklı illerden binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Berdan Barajı mesire alanı, yaz aylarında daha fazla rağbet görüyor.
“Yapılan her şey Tarsus halkı için”
Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Uyan, mesire alanının temiz kullanımının önemine değinerek, “Burayı her kullanımdan sonra temiz bırakırsak, bizden sonra gelecek olan vatandaşlar da temiz bulacak. Bugün farkındalık oluşturma anlamında, Tarsus Koordinasyon Şube Müdürlüğümüzde görev yapan bütün emekçi kardeşlerimizle buradayız. Katılım gösteren Bolatlı ve Akgedik Mahallesi muhtarlarımıza da teşekkür ediyorum. Yapılan her şey Tarsus halkı için. Hep birlikte bu konuda duyarlı olalım ve gittiğimiz her yerde o alanı kullandıktan sonra temizleyelim” diye konuştu.
Berdan Barajı mesire alanının hemen yanında bulunan mahallelerden Bolatlı Mahalle Muhtarı Ertaç Kavalcı da “Tarsus’un bir doğa harikası olan barajımız, hayvanat bahçemiz ve kamp alanımızın bulunduğu bu mesire alanını, insanlarımız 7/24 kullanmakta. Kullanırken de bazıları yiyip, içtikleri malzemeleri maalesef çevreye saçıyorlar. Tarsus Koordinasyon Şube Müdürlüğümüz bu etkinliğe dahil oldu. Ailelerimize daha nezih bir piknik alanını olması açısından bizlere yardımcı oldular” ifadelerini kullandı.
“Pikniğe gelen insanlardan temiz bırakmalarını istiyoruz”
Akgedik Mahallesi Muhtarı Asım Alanko ise “Biz, ‘Yaşadığınız alanı nasıl görmek istiyorsanız öyle bırakın’ mantığıyla hareket ediyoruz. Burası, insanlarımızın yaşam alanı. Özellikle aşırı sıcaklarda insanlarımız buraya çok rahatça gelip, aileleriyle piknik yapabiliyorlar. Burada gençlik kampımız ve mesire alanımız var. İnsanlarımız burayı kullandıktan sonra bir başka vatandaş geldiğinde, ‘Burası neymiş’ demesin lütfen. Buraya pikniğe gelen insanlardan, temiz bırakmalarını rica ediyoruz. Emeği geçen bütün arkadaşlara da teşekkür ediyoruz” dedi.
Faaliyete Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Uyan, Tarsus Koordinasyon Şube Müdürü Soner Yetgin, muhtarlar ve Büyükşehir Belediyesinin farklı birimlerinde görevli çok sayıda personel katıldı.

Editör: Barış Köksal