Akdeniz Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Kiremithane Mahallesi 4421 Sokak üzerinde bulunan Zorluer apartmanının 3. katında oturan Şaban Serpin adlı vatandaşın evinde birkaç gün önce yangın çıktı. Kimsenin yaralanmadığı yangın sonucu evin içinde bulunan eşyalar kullanılamaz hale geldi. Yangın sonrasında yanan evde temizlik çalışması yapmak ve zarar gören eşyaları dışarı çıkarıp tahliye etmek için Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri görevlendirildi.

Yaşlı çiftin darp edilmesiyle ilgili yeni gelişme: Müdürün oğlu da tutuklandı Yaşlı çiftin darp edilmesiyle ilgili yeni gelişme: Müdürün oğlu da tutuklandı

Dükkan kirası için bankadan kredi çekmiş
Yangında büyük zarar gören ve kullanılamaz hale gelen evin temizliği ve yanan eşyaların tahliyesini yapan Akdeniz Belediyesi personellerinden Sinan Karakoç, bu sırada bir miktar para buldu. Hemen amirlerine haber veren belediye personeli Karakoç, söndürme çalışmaları sırasında ıslanan ancak alevlerden zarar görmeyen parayı evin sahibi Şaban Serpin’e teslim etti. Serpin, kendisine teslim edilen paranın işlettiği dükkanın kirasını ödemek için bankadan çektiği krediye ait olduğunu ifade ederek, yangında zarar görmemesinden mutluluk duyduğunu söyledi. Serpin, alevlerden kurtulan parasını bularak kendisine teslim eden belediye personeli Sinan Karakoç’a da teşekkür etti.

Editör: Barış Köksal