Temel kuyusunu düşen inşaat işçisinin kasığına demir saplandı Temel kuyusunu düşen inşaat işçisinin kasığına demir saplandı

Özdal mesajında şu ifadelere yer verdi;


Tarihi boyunca büyük kahramanlıklar gösteren Türk Milleti’nin kendi vatanı üzerinde hür ve bağımsız yaşama iradesinin vücut bulduğu bir eser olan Cumhuriyetimiz, muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için attığımız adımların kuşkusuz en önemlisidir. Cumhuriyetimizin bize kazandırdıkları, modern bir devlete dönüşmesi ve bugünkü seviyeye ulaşması, tüm dünyanın ilham aldığı bir başarı hikayesi ve onur abidesidir. Aziz milletimiz, Cumhuriyetimizin kuruluşundaki ortak duygular ve hedef etrafında kenetlenerek bugünlere gelmiştir. Yaşadığımız tüm badireleri birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı bu ruhla başarmıştır.

Bugün geldiğimiz noktadan, her alanda daha da gelişmiş müreffeh bir Türkiye’ye ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. Milletimizin her ferdi, özellikle çocuklarımız, gençlerimiz; Cumhuriyetini ve milli egemenliğini yorulmadan her daim koruyacak ve sahip olduğumuz değerlere bağlılığını devam ettirecektir.

Ulu Önderin bizlere öğrettiği gibi, ekonomik kalkınma; Türkiye’nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha müreffeh Türkiye idealinin bel kemiğidir.  Cumhuriyetimizin ışığında çalışıyor, üretiyor ve şehrimizin, ülkemizin geleceğini inşa etmeye gayret gösteriyoruz. Geçmişten aldığımız 100 yıllık emanetimizi sonsuza kadar büyük bir gururla ve onurla taşımaya da kararlıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve ülkemize, milletimize hizmeti geçenleri rahmet, minnet ve şükranla anıyor; aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbî duygularımla kutluyorum. 100. Yılımız kutlu olsun. 


 

Editör: Barış Köksal