Atom Karınca Vali.!

Mayıs ayının son günlerinde tanıştı Mersin kendisiyle..

Göreve başladığı ilk günlerden itibaren farklı bir çalışma anlayışı olduğunu gösterdi.. Çünkü daha göreve başlar başlamaz kimseyle görüşmeden önce devam eden projeleri yerinde inceledi..

İlk durağı şehit ailesi oldu; sonrasında hemen esnafın kapısını çaldı, yaylalara çıkıp çiftçileri dinledi, kentin nabzını ölçtü..

Ardından kaymakamları topladı, Vali Yardımcıları ile birlikte onları dinledi; Valilik birimlerini tek tek ziyaret ederek çalışma arkadaşlarıyla tanışıp işleyişi denetledi..

İlin en önemli konusu olan ‘güvenlik konusunu unutmadı’ İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ederek brifing aldı..

Bir taraftan ‘hayırlı olsun’ ziyaretlerini kabul ederken, diğer taraftan okulları, hastaneleri, spor tesislerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu..

MTOSB Otoban bağlantı yoluna gidip incelemelerde bulundu, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı, işlerin hızlanması talimatını verdi.. Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü’nden brifing aldı..

Mersin'de sosyal medya dolandırıcılarına operasyon: 4 gözaltı Mersin'de sosyal medya dolandırıcılarına operasyon: 4 gözaltı

Çukurova Bölgesel Havalimanı inşaat sahasında incelemelerde bulundu..

Ve bunların hepsini 21-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirdi.. Tam 10 Günde hem onlarca ‘hayırlı olsun’ ziyaretini kabul etti, hem de yukarıda yazdıklarımı ve yazamadıklarımı yaptı..

Sonrası mı.? Biz hızına yetişemiyoruz.. Bir gün Anamur’da, bir gün Yenice’de.. Durmuyor…

Ve gittiği her yerde, küçük, büyük, mevki sahibi, mevki sahibi olmayan.. Herkese, her zaman gülümseyerek devletin sıcak yüzünün temsilcisi olduğunu gösteriyor..

Sosyal medyayı çok etkin kullanıyor.. Kendisine çok iyi bir ekip kurmuş, yaptıklarını çok iyi şekilde halka anlatıyor.. Alışılagelmişin dışında sadece Valilik sayfasından açıklamalar, basın bültenleri ile değil gerek gördüğünde videolar ile yaptığı çalışmaları kamuoyu ile buluşturuyor..

Ve en önemlisi, tüm kurumlara, iş dünyasına, vatandaşa, esnafa, çiftçiye; herkese eşit mesafede duruyor.. Şu ana kadar özel bir görüşmesinin dedikodusu yayılmadı Mersin’de..

Mersin O’nu, Vali Ali Hamza Pehlivan Mersin’i sevdi.. Umarız görev süresi boyunca hep böyle ‘atom karınca’ gibi, doğma büyüme Mersinli biri, Mersin’in çocuğu gibi çalışmaya devam eder..

Teşekkürler Sayın Valim..