Seçimler için geri sayım devam ederken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı olduklarını belirterek masadan kalkması gündeme bomba gibi düştü.

Akşener'in masadan kalkmasının ardından şimdi gözler yeni süreçte... Peki bundan sonra ne olacak? Ankara kulislerindeki son bilgileri aktaran CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova, "Bir uzlaşma ihtimali var. Ankara'da şu sıralar kulisler çok hareketli ve taraflar arasında bir teklif alışverişi var bunu söyleyebilirim. Sabaha kadar iki partinin kurmayları da uyumadı, bunu da söyleyebilirim. Çalışmalar devam ediyor. Henüz İYİ Parti'den taraflara net bir yanıt verilmediği için tam olarak iş bitti, çözüldü diyemiyorum" ifadelerini kullandı.

Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 17 kuruş indirim gelmesi bekleniyor Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 17 kuruş indirim gelmesi bekleniyor

CHP'DEN İYİ PARTİ'YE TEKLİF

Sözlerinin devamında CHP'den İYİ Parti'ye bir teklif olduğunu ifade eden Canova, "Dün geceden beri yoğun bir trafik var. CHP'den İYİ Parti'ye 'Tamam. Biz 5'li masa olarak oturalım. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığında yürüyelim. Siz ittifak zemini içerisinde ayrı bir aday çıkarın çoklu adayla seçime gidelim. İkinci turda muhalefetin adayına destek verelim' şeklinde bir teklif gittiği konuşuluyor" dedi.

Editör: Barış Köksal