Öztoprak mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Bayramlar, insani ve dini hassasiyetlerle ihtiyacımız olan bütün güzelliklerin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının, sevgi ve saygının güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun tüm kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleridir.

Mersin renkleniyor Mersin renkleniyor

Bolluk ve bereketin, huzur ve güvenin yaşandığı, rahmet, mağfiret ve cömertliğin zirveye ulaştığı, Ramazan Ayı’nı geride bırakarak, sevgimizi, umutlarımızı, kardeşlik ve dostluğumuzu paylaşma, toplum olarak dayanışma günü olan Ramazan Bayramı’na ulaşmanın huzur ve sevincini yaşamaktayız.

6 Şubat depremi nedeni ile buruk bir bayram geçirecek olsak da bayramların birleştirici bir güç olduğuna inancımız tamdır. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyor, depremzede vatandaşlarımızın da bayramı yaşayarak normale dönmelerini sağlamak adına yardımların sürmesini temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin ve ülkemizin Ramazan Bayramı'nı kutluyor, nice bayramlara ulaşmayı diliyorum"