Çukurova Uluslararası Havalimanı açılış için gün sayıyor Çukurova Uluslararası Havalimanı açılış için gün sayıyor

Köyden mahalleye dönüşen Yeşilova’ya ilk kez sunulan hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getiren üretici İsmet Çakır, "Akdeniz, Mersin’in en geri kalmış ilçesiydi. Gültak Başkanımız geldi geleli, bırakın köy içi yollarını, tarla yolları bile asfaltlanıyor. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Ürünlerimiz tozdan, topraktan kurtuldu. Yollar taşlıydı, araçlarımızın tekeri patlıyordu, ulaşımımız zor oluyordu. Milletin arabaları yolda kalıyordu. Şimdi Allah’a şükür, aynen Adana’ya Mersin’e gider gibi basıp gideceğiz tarlalarımıza” şeklinde konuştu.
Yeşilova Mahallesi Muhtarı Ergün Ünlü ise mahallesine sunulan hizmetten duyduğu memnuniyeti, "Bugün burada bahçe yollarımızın sathi asfalt kaplaması yapılıyor. Bu, Yeşilova için bir ilk. Benim üçüncü dönem muhtarlığım daha önce bu hizmeti görmedim. Başkanımız bu konuda gerçekten duyarlı. Çiftçiliği bilen, çiftçinin halinden anlayan bir Başkanımız var. Başkanımızdan ve ekibinden Allah razı olsun. Özveriyle çalışıyorlar, hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Yeşilova Mahallesi’nde gerçekleşen çalışmaları yerinde inceleyen ve ekiplerden bilgi alan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak da "Fen işleri ekiplerimiz, köyden mahalleye dönüşen bölgelerde bahçe yollarını asfaltla kaplıyor. Maalesef bu yollar uzun yıllar boyunca hiç yapılmamış. Biz de ilk 3 senemizde genelde buralar mucur döküp, vatandaşlarımızın bahçesine kolayca ulaşmasını sağlıyorduk. Fakat bunun doğru bir yöntem olmadığını da biliyorduk. Ne zaman ki soğuk asfalt tesisimizi bitirip kombili aracımızı aldıktan sonra, geçen seneden itibaren bahçe yollarını sathi kaplama yapıyoruz. Böylelikle her sene mucur dökmeyeceğiz. Daha rahat, temiz, tozu olmayan sağlam bir asfaltı Akdeniz’in tüm bahçe yollarına dökeceğiz. Böylelikle üreticilerimiz, köylülerimiz daha rahat edecek” diye konuştu.

Editör: Barış Köksal