Mersin'in saklı cenneti Yerköprü Şelalesi görenleri kendine hayran bırakıyor Mersin'in saklı cenneti Yerköprü Şelalesi görenleri kendine hayran bırakıyor

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçenin dört bir yanına kesintisiz bir şekilde hizmet veriyor. Kazanlı Cumhuriyet Mahallesi’nde seralar arasında yeni imar yolu açma çalışması başlatan ekipler, ilk olarak zemindeki ham toprağı alıp, yerine dolgu döktü. İstikamet belirleme çalışmasından sonra da ekipler ağır iş makineleri desteğiyle yolda sıkıştırma ve bypass serimi gerçekleştirdi. Açılacak yeni yol sayesinde bölge üreticilerinin ulaşım ve nakliyede yaşadığı birçok sıkıntı ortadan kalkmış olacak.
Öte yandan Akdeniz’de tarımsal üretimin yoğun olduğu yerlerden biri olan Hebilli Mahallesi’nin yollarında da sathı kaplama asfalt çalışmasını sürdüren ekipler, Hal Mahallesi’nde de yeni yol geçecek bölgede kesim işlerini başlattı. Ekipler ayrıca, Şevket Sümer, Yeni Mahalle, Hal ve Yeşilçimen mahallelerinin birçok sokağında kilit taşı yenileme ve kaldırım karo tamiratı yaptı. Akdeniz Kaymakamlığı binası önünde de kilit taşı döşemesi yapan fen işleri ekipleri, Karaduvar Mahallesi Cumhuriyet Parkı’nın demir aksamlarını boyayıp yeniledi, Seyfi Ali Türkoğlu Spor Sahası’nın soyunma odalarında tamirat ve boya çalışması yaptı.

Editör: Barış Köksal