Seçer: "Uzuncaburç’tan Erdemli’nin 24 mahallesine cazibeyle su vereceğiz" Seçer: "Uzuncaburç’tan Erdemli’nin 24 mahallesine cazibeyle su vereceğiz"

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, göreve geldiği günden itibaren gençlere ve çocuklara önem ve öncelik veren hizmet ve projeleri tek tek hayata geçirdi. Akdeniz’in Parlayan Yıldızları projesiyle de Akdeniz’de okuyan zeki ve üstün yetenekli öğrencileri MEÜ’ye bağlı Bilim ve Sanat Merkezi ile buluşturmayı hedefleyen Başkan Gültak, 2 olan BİLSEM’li sayısını 52’ye yükseltmeyi başardı. Projeyle öğrenciler BİLSEM sınavlarına yönlendirilirken, aileler de verilen hizmetlere tam not verdi. BİLSEM’li çocuklara maddi ve manevi destek de sağlanırken, yılın bazı dönemlerinde de geziye götürülüyorlar.

“Kızım okumayı çok seviyor, her zaman daha ilerisini istiyor”
BİLSEM’li çocuklardan biri olan Hazal’ın annesi Suna Sakar, Akdeniz Belediyesinden sosyal ve maddi destek aldıklarını söyledi. Kızlarına burs verildiğini de belirten Sakar, “Kızım bu sayede bazı ihtiyaçlarını aldı. Bu, bir kız çocuğu için çok iyi bir şey. Kızım okumayı çok seviyor. Her zaman daha ilerisini istiyor. Şu anda da derslerine odaklanmış durumda. İyi bir yere gelmek istiyor. Kendisinin ilk hedefi de fen lisesi. Bu imkanları sunduğu için Başkanımıza çok teşekkür ederim. Bize verilen desteklerden çok memnunuz. Mesela önümüzdeki günlerde kızım Kapadokya gezisine gidecek. Ben hayatım boyunca hiç gidemedim. O gideceği için ben mutluyum” dedi.

“Akdeniz Belediyesi sayesinde BİLSEM’li öğrenci sayısı arttı”
Baba Ali Rıza Sakar ise BİLSEM’in kızına çok artısı olduğunu dile getirerek, “Derslerin yanında kızım sosyalleşti. Her açıdan katkısı oldu. Biz çocuğumuzu iyi bir yerde görmek istiyoruz. Ben de kızımı doktor olarak görmek istiyorum. Başkana çok teşekkür ediyorum. BİLSEM’li çocuklarımızla ilgileniyor. Hazal, ilk BİLSEM’e katıldığında Akdeniz’de 22 BİLSEM’li öğrenci vardı, sayı şu an 52’ye ulaştı. Belediyenin çalışmaları sayesinde sınava katılım artınca BİLSEM’li öğrenci sayısı da arttı” diye konuştu.

“Verilen eğitimler çok iyi”
Bir diğer öğrenci Samir’in annesi Hülya Çetin, BİLSEM’den aldıkları eğitimin çok iyi olduğunu vurgulayarak, “BİLSEM’e başladıktan sonra çocuğum olaylara farklı açında bakmaya başladı. Yani çok iyi geldi. Derslerin yanında çocuğum farklı arkadaşları oldu, sosyalleşti. Çocuklarımız gezilere götürülüyor. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Geziler, yardımlar gerçekten çok iyi" ifadelerini kullandı.

“Bana çok katkı sundu, daha yükseldi”
Öğrenci Samir Çetin de BİLSEM’e 4’üncü sınıfta katıldığını belirterek, “Sınavın olduğunu duydum ve girdim. Başarılı olunca da BİLSEM’e katıldım. Bilimi daha çok sevmeye başladım. Çok eğlenceli zamanlar geçiriyoruz. Birçok sosyal aktiviteye katılıyoruz. Eğitim anlamında da çok katkısı oldu. Özellikle fen bilgisi konusunda bana çok katkı sundu. Notlarım daha da yükseldi. İnşallah güzel bir liseye giderim. Verilen hizmetlerden çok memnunuz. Bu hizmetlerin devamını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Editör: Barış Köksal