Mersin'de bayramın ilk gününden bu yana kayıp olan çocuklar Adana'da bulundu Mersin'de bayramın ilk gününden bu yana kayıp olan çocuklar Adana'da bulundu

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı olan ve Gökdelen İş Merkezi 29’uncu katta hizmet veren Etüt Merkezinde, bu eğitim-öğretim döneminde de lise mezunu öğrencilere eşit ağırlık, sayısal ve sözel alanda, uzman eğitmenler gözetiminde üniversite hazırlık kursu verilecek. Kurslara katılmak isteyen lise mezunu öğrenciler 26 Ağustos-31 Ağustos 2023 tarihleri arasında başvuru yapabilecek.

Etüt Merkezi sayesinde yüzlerce genç üniversite hayaline kavuştu
Hizmete açıldığı günden bu yana yüzlerce gencin üniversite hayalini gerçeğe dönüştüren Etüt Merkezinde, rehberlik hizmetinden deneme sınavlarına, kaynak kitap desteğinden eğitim kartına, kültür gezileri ve gençlik kamplarına dek farklı birçok aktivite de yer alıyor. Akdeniz Belediyesinin ücretsiz üniversite hazırlık kurslarına katılmak isteyen öğrenciler, '0324 5030642' ve '0552 7690805' numaralı telefonlar üzerinden de iletişime geçebilecek. Kurslara başvuruların; belirtilen tarih aralığında alınacağı, sonrasında ek süre olmayacağı kaydedildi.

Başkan Gültak gençlere çağrı yaptı
Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak da yaptığı çağrıda, dilediği mesleği kazanmak isteyen lise mezunu gençleri, ücretsiz sağladıkları üniversite hazırlık kurslarına katılmaya davet etti. Gençlere eğitimde yeni fırsatlar sunmaya devam edeceklerinin altını çizen Başkan Gültak, üniversite hayali kuran gençlere seslenerek, “Akdenizli gençlerimize hayatın birçok alanında olduğu gibi eğitimde de fırsat eşitliği sunmak için çalışıyoruz. Etüt merkezimizde 1 tıp, 1 hukuk, 5 hemşirelik, 5 mühendislik, 14 de öğretmenlik bölümleri olmak üzere 432 öğrencimizden 46’sı lisans, 82’si de önlisans bölümlerine yerleşme başarısı gösterdi. Gençlerimize çağrım, bu fırsatı kaçırmamalarıdır. Etüt merkezimizde, uzman öğretmenlerimizin vereceği hazırlık kurslarına katılarak, hayalini kurduğunuz üniversiteleri kazanın, gelecekte yapmak istediğiniz mesleğe emin adımlarla ilerleyin” dedi.

Editör: Barış Köksal