Geleneğiniz batsın! Gerdekten sonra gelini yanlarına alıp bir rezilliğe imza attılar Geleneğiniz batsın! Gerdekten sonra gelini yanlarına alıp bir rezilliğe imza attılar

Tunceli'nin Hozat ilçesinde meydana gelen olayda, 11 yaşından küçük olan ilk mağdur çocuk bir süre önce kendisinin istismara uğradığını ailesine anlattı ancak aile çocuğun anlattıklarına inanmadı. Bunun üzerine mağdur çocuk durumu okuldaki rehber öğretmeniyle paylaştı.

REKLAM

ads by AdMatic

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
Rehber öğretmen de tutanakla durumu Emniyet Müdürlüğüne bildirdi. Bunun üzerine mağdur çocuk Elazığ Çocuk İzlem Merkezine sevk edilerek ifadesi alındı. Alınan ifadenin ardından gözaltına alınan S.Y. isimli şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİR ÇOCUĞUN DAHA CİNSEL İSTİSMARA UĞRADIĞI ORTAYA ÇIKTI
S.Y.'nin yakınları ilk mağdur çocuğun ailesine yönelik baskı uygulayınca aile, avukat Reyhan Helin Bulut'a başvurdu. Bunun üzerine aile ile görüşen avukat Reyhan Helin Bulut, bir çocuğun daha istismara uğradığını ortaya çıkardı. Bunun üzerine ikinci mağdur çocuk da önce Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki çocuk şubeye, ardından da Elazığ Çocuk İzlem Merkezine sevk edilerek ifadesi alındı. İki mağdur çocuğun ifadesi de tek dosyada birleştirildi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.