Görgülü: Görev verilirse  partimin emrindeyim Görgülü: Görev verilirse  partimin emrindeyim

Konya merkezli "uyuşturucu ticareti" soruşturması çerçevesinde düzenlenen 3 ayrı operasyonda 43 kilo 600 gram eroin ele geçirilmesiyle ilgili aralarında Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından görevden uzaklaştırılan Cumhuriyet savcısı Osman Yarbaş ve 4 polisin de bulunduğu 10'u tutuklu 21 sanık hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.
Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, Adana'da görevli cumhuriyet savcısı Osman Yarbaş'ın "örgütün lideri" olduğu ve 7 ayrı "uyuşturucu ticareti" suçuna karıştığı, ele geçirilen toplam 43 kilo 600 gram eroinden de sanığın sorumlu olduğu belirtildi.
Yarbaş'ın diğer sanıklar C.K, S.K. ve polis C.A. ile irtibat halinde bulunduğu, örgüt içerisinde hiyerarşik yapılanma olduğu vurgulanan iddianamede, "Bu şahıslar ile zaman zaman aynı araç içerisinde seyahat ettiği, örgüt lideri Osman Yarbaş'ın Konya'ya nakledilecek uyuşturucu maddeleri yönetici C.K. aracılığı ile yine C.K'nin ayarlamış olduğu öncüler ve kuryeler vasıtası ile doğu illerinden önce Adana ve Mersin'e, bu illerden de Konya'ya naklettirerek, Konya'da uyuşturucu maddenin dağıtımından sorumlu olan B.T. ve G.T'ye teslim ettirdiği tespit edilmiştir" denildi.
İddianamede sanık Osman Yarbaş'ın "suç işlemek amacıyla örgüt kurma" ve "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçlarından 48 yıla kadar, diğer 20 sanığın ise "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" ve "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma" suçlarından 19'ar yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi.
Sanıkların yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.