Adana’da 65 ruhsatsız silah ele geçirildi, 21 kişi tutuklandı Adana’da 65 ruhsatsız silah ele geçirildi, 21 kişi tutuklandı

Kahramanmaraş merkezli yaşanan iki büyük depremden 11 il etkilendi. Depremden etkilenen Adana’da ise merkezde 11 apartman yıkıldı. Sabaha karşı 04.17’de meydana gelen depremin 20. saniyesinde yıkılan ve 90 kişiye mezar olan, 14 katlı 28 dairenin bulunduğu İhsan Bayram Apartmanı'ndaki Kahraman ailesi inanılmaz bir şekilde hayatta kaldı. Depremin olduğu gün okullar açılacağı için Ayşe (40) ve Murat Kahraman (51) çiftinin 12 yaşındaki oğlu Mustafa Yiğit Kahraman, annesinden cep telefonu son kez alıp oyuna daldı. Mustafa Yiğit, sabaha kadar hiç uyumadan oyun oynamaya devam etti. Deprem olduğunda da uyanık olan çocuk, hemen anne ve babasına haber verip dairenin dış kapısını kasılmaması için açtı. Aile, kızları Ayşe Nazlı’yı da (13) uyandırarak hemen apartmanı terk etti. Kahraman ailesi apartmandan çıktıktan 5 saniye sonra bina olduğu yere yıkıldı. Yalın ayak kaçan aile, canlarına kurtardıklarına sevindi ancak tüm komşularını kaybettiği için üzüldü. Anne, oğlu ve kızı, yıkılan binanın yerine gelerek gözyaşlarına tutamadı. Çocuklar binadan kalan enkaza girerek eşyalarını bulup annelerine getirdi. Anne Kahraman, oğlunun oyun tutkusu nedeniyle hayatta kaldıklarını belirterek, "Deprem olur olmaz oğlum gelip bizi uyandırdı. Eşim ve ben hemen kalkıp kızımı da uyandırdık. O sırada binada çatırtı başladı. Ev içerisindeki eşyalar düşmeye başladı. Eşim hemen apartmanı terk etmemiz gerektiğini söyledi. Biz yalın ayak koşarak dışarı çıktık. Binadan biraz uzaklaştık, olduğu gibi çöktü. Biz kurtulduk ama komşularımız hayatını kaybetti. Çok üzüldük bu duruma. Oğlum uyanık olmasa biz de enkaz altında kalmış olacaktık" dedi.
Mustafa Yiğit Kahraman ise, cep telefonu ile oyun oynadığı için uyanık olduğunu, deprem olunca hemen ailesini uyandırıp kaçtıklarını söyledi.

Editör: Barış Köksal