banner154

ZANLININ CÜNEYT ARKIN'A SELAMI VAR

ADANA'DA, ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ KURUP YÖNETMEK SUÇUNDAN TUTUKSUZ YARGILANMAK ÜZERE SERBEST BIRAKILDIKTAN SONRA TEKRAR YAKALAMA KARARI ÇIKARILAN ZANLI, SAĞLIK RAPORUNA GÖTÜRÜLÜRKEN BASIN MENSUPLARINA "CÜNEYT ARKIN'A SELAM SÖYLEYİN" DEDİ

ZANLININ CÜNEYT ARKIN'A SELAMI VAR
Adana'da, organize suç örgütü kurup yönetmek suçundan tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıktan sonra yakalama kararı çıkarılan zanlı, sağlık raporuna götürülürken basın mensuplarına "Cüneyt Arkın'a selam söyleyin" dedi.
 
Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, çıkar amaçlı silahlı suç örgütü lideri olduğu önE sürülen Beşir T'ın evine ve işyerine baskın düzenlemiş, yapılan aramalarda 5 kilo altın, 332 bin 200 ABD doları, 123 bin Euro, 848 bin 160 Alman markı, 70 bin İngiliz Paundu, toplam tutarı 745 bin 810 lira olan 85 senet, üzerinde 2 milyon Euro ve 5 bin lira tutar yazılmış iki çek, çok sayıda tapu ve çek fotokopisi ele geçirİLmişti.
 
Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık, Organize ve Mali Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, son 10 yılda 7 farklı yağma, 1 dolandırıcılık, 5 esnafın dolandırılması ve tehdit edilmesi olaylarıyla ilgili düzenlenen operasyonda, Beşir T, oğlu, gelini ile Ö.A. ve Ş.Ö. gözaltına alınmıştı.
 
Çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurmak, çete yönetmek, çete üyeliği, adam kaçırma, yağma, tehdit, işyeri kurşunlama, dolandırıcılık ve tefecilik suçlamasıyla adliyeye sevk edilen zanlılar serbest kalmıştı. Beşir T ve adamlarının serbest kalması üzerine soruşturmayı yürüten savcılık itiraz etti. Savcılığın itirazını yerinde bulan mahkeme, Beşir T, oğlu, gelini ve adamları hakkında tutuklama kararı çıkardı.
 
Zanlıların yakalanması için çalışma başlatan Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri, Adana'yı terk eden zanlıların Ankara'da saklandığını tespit etti. Ankara Emniyet Müdürlüğü ile ortak yapılan çalışma sonucunda Beşir T., Veysi T. ile gelini Kadriye T. yakalandı.
Adana'ya getirilen zanlılar, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Adana Adli Tıp Birimi'ne götürüldü. Sağlık kontrolünden geçen zanlılardan Beşir T, basın mensuplarını karşısında görünce "Cüneyt Arkın'a selam söyleyin" dedi. Zanlılar yapılan işlemlerin ardından cezaevine gönderildi.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386