banner154

VAHŞİ CİNAYET ÇÖZÜLDÜ

4 GÜN ÖNCE KOCASI NAMAZ KILMAYA GİTTİĞİ SIRADA KAPIYI ÇALIP İÇERİ GİREREK YAŞLI KADININ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜRÜP 300 TL PARAYI GASP EDEN ZANLI ADANA'DA YAKALANDI

VAHŞİ CİNAYET ÇÖZÜLDÜ
Ankara'da 4 gün önce kocası namaz kılmaya gittiği sırada kapıyı çalıp içeri girerek yaşlı kadının boğazını keserek öldürdükten sonra 300 TL parayı gasp eden zanlı Adana polisi tarafından yakalandı.
 
Edinilen bilgiye göre, olay, Ankara'nın merkez Yenimahalle ilçesine bağlı 25 Mart Mahallesi'nde 29 ocak günü akşam üzeri meydana geldi. İddiaya göre, aynı apartmanın 1. katında oturan ve eroin bağımlısı olan Vural T. (20),3. katta oturan komşusu 74 yaşındaki Nafia Bayhan'ın eşi akşam namazını kılmak üzere camiye gidice yaşlı kadını gasp etmek için evine giderek kapısının zilini çaldı. Tanımadığı kişilere kapıyı açmayan yaşlı kadın Vural T.'yi tanıdığı için kapıyı açtı. Yaşlı kadın kapıyı açar açmaz 2 arkadaşıyla birlikte eve gelen Vural T. Nafia Bayhan'a vurmaya başladı. Kadın zanlıyla bir süre boğuşurken karnaklarıyla zanlının yüzünü çizdi. Bir süre sonra zanlı yanında getirdiği bıçakla kadını boğazını keserek öldürdükten sonra 300 TL parayı alıp arkadaşlarıyla birlikte olay yerinden kaçtı. Camiden dönen yaşlı kadının kocası evine geldiğinde eşinin öldürüldüğünü görünce polise haber verdi. Olay yerine gelen Ankara polisi eşinin ifadesini alırken zanlı 1. katındaki evine geldi. Bu sırada zanlının annesi "Oğlum 3. kattaki yaşlı kadın öldürülmüş haberin var mı?" diye sordu. Zanlı ölüm olayında haberi olmadığını söyleyerek, "Banane anne ben biraz memlekete Adana'ya gidip gezeceğim" diyerek evden ayrıldı.
 
Adana'ya gelen zanlı burada merkez Seyhan ilçesine bağlı Mithatpaşa Mahallesi'nde oturan bir arkadaşının yanında kalmaya başladı. Bir süre sonra zanlı arkadaşlarıyla alkol alırken Ankara'da bir kadını öldürdüğünü söyleyerek kendisini kimsenin bulamayacağını söyledi.
Ankara polisi cinayetin ardından eşinin evde para alınmadığını dair ifade vermesi üzerine yaşlı kadının eşinden şüphelenirken Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Bürü Amirliği cinayeti işleyen şahsın Adana'da Mithatpaşa Mahallesi'nde bir arkadaşının evinde kaldığını öğrendi. Polis eve şafak vakti operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda şahıs gözaltına alınarak bugün Ankara'ya uçakla gönderildi.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386