banner154

Üniversiteli kadınların başkanı Doran

Başkanlığını iki dönemdir Emine Varmış’ın üstlendiği Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Adana Şubesi’nin olağan genel kurulunda Prof. Dr. Figen Doran başkanlığındaki ekip göreve getirildi.

Üniversiteli kadınların başkanı Doran
Başkan Başkanı Emine Varmış, İMO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen genel kuruldaki konuşmasında, misyonu, Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında ekonomik, sosyal, kültürel, siyasal alanda ve küresel düzeyde Türk kadınının ve ülkenin gelişimine katkıda bulunmak olan Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’ne iki dönem başkanlık yapmış olmanın gurunu yaşadığını söyledi.
 
Varmış, başkanlığın bir bayrak devir teslimi olduğunu vurgulayarak, başkanlığa yeniden aday olmadığını, görevi süresince kendisine her zaman destek olan tüm üyelere, üye olmadıkları halde destekleyen tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Varmış, "Gönüllülük esasından hiç ödün vermeyen yönetim kurulumuz, üyelerimiz ve gönüllülerimizle yaptığımız güzel çalışmalar ve projelerle topluma faydalı olmaya çalıştık. Başarılı iki dönem geçirdik. Bu dönemde özveriyle çalışan yönetim kurulumun yanı sıra tüm üyelerimize teşekkür ediyorum" dedi.
 
Başkanlık görevini devralan Prof. Dr. Fiden Doran da, Üniversiteli Kadınlar Derneği’nin adını öğrencilik yıllarında duyduğunu ve bu derneğin kendisine her zaman heyecan verdiğini belirterek, "Atatürk ilkeleri ışığında hizmet veren bu derneğin başkanlık görevi benim için onur verici. Hep birlikte güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum" diye konuştu.
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doran başkanlığındaki yönetim kurulunda, Gülay Çakır, Gülistan Banu Gökgönül, Gülsün Sezgin, Hatice Seda Soyluol, Zeynep Apayın ve Zuhal Dinçer yer alıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386