banner154

KÜREK YARIŞLARI TAMAMLANDI

GALATASARAY 260 PUANLA BİRİNCİLİĞİ ELDE ETTİ

KÜREK YARIŞLARI TAMAMLANDI
Türkiye Kürek Federasyonu’nun Büyükşehir Belediyesi’nin sporsorluğuyla Seyhan Baraj Gölü’nde düzenlediği Kürek Milli Takımı seçmeleri ve Akdeniz Kupası Türkiye Şampiyonası tamamlandı.
 
Müsabakalar sonunda Galatasaray 260 puanla birinci, Şişecam 233 puanla ikinci, Fenerbahçe 98 puanla üçüncü, Fethiye Belediyesi 57 puanla dördüncü, Çukurova Üniversitesi 14 puanla beşinci oldu.
 
2 gün süren ve 5 ilden 216 sporcunun katıldığı müsabakaların ilk gününde Kürek Milli Takım seçmeleri gerçekleşti. İlk gün yapılan törenlerde konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, müsabakalara katılan sporcuların Türkiye’yi temsil edeceğini belirterek, “2013 Akdeniz Oyunları’nın durgun su sporları Adana’da yapılacak. Milli takımdaki sporcularımız antrenmanlarını burada yaparak ülkemizi en iyi şekilde temsil edecekler” diyerek şunları söylemişti: “Yüzümüzü ağartan sporcularımız var. Spora önem veren Valimiz, değerli bir il müdürümüz var. Büyükşehir Belediyesi olarak bundan sonra amatör sporlara daha fazla destek olacağız. Adana’yı amatör cenneti yapacağız. 41 yüzme havuzumuz var. 7 tane daha yapıyoruz. 21’i tribünlü 38 futbol sahamız var. Sporun her dalına verdiğimiz destek artarak sürecektir.”
 
Seyhan Baraj Gölü’nde bugün de Akdeniz Kupası Türkiye Şampiyonası yapıldı. Vali yardımcıları İbrahim Avcı, Halil Arslan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhani İşseven, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Çukurova Üniversitesi BESYO Müdürü Mehmet Bilbek ile diğer yetkililerin de izlediği müsabakalarda Galatasaray 260 puanla birinci, Şişecam 233 puanla ikinci, Fenerbahçe 98 puanla üçüncü, Fethiye Belediyesi 57 puanla dördüncü, Çukurova Üniversitesi 14 puanla beşinci oldu. İlk üçe giren takımlara kupaları, kategorilerinde dereceye giren sporculara ise düzenlenen törenle madalyaları verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386