banner154

KENDİNİ YAKAN PAZARCININ AİLESİ PERİŞAN

Adana'da, pazar yerleri ellerinden alınan pazarcı esnafının protestosu sırasında kendini yakan 32 yaşındaki Mehmet Oğuz'un eylemi, Barış Manço Semt Pazarı'nın yeniden kurulmasına izin çıkardı. Ağır yaralanan Oğuz'un tedavisi sürerken, pazarcının ailesine esnaf arkadaşları tarafından para ve gıda yardımında bulundu.

KENDİNİ YAKAN PAZARCININ AİLESİ PERİŞAN
Dükkan sistemine geçilmesi planlanan Toros Mahalesi'ndeki Barış Manço Semt Pazar yerinde, çalışmaların başlaması sonucu tezgah kuracak yer bulamayan pazarcı esnafı, projenin durdurulup eski alanlarının kendilerine verilmesi için caddeyi trafiğe kapattı. Protesto sırasında, pazarda çay satarak geçimini sağlayan 32 yaşındaki Mehmet Oğuz, bir bidon benzini üzerine dökerek polisin müdahalesi sırasında çakmağı çaktı. Alev alev yanarak ağır yaralanan Oğuz'un eylemi, bütün esnafların sorununa geçici çözüm
kazandırdı. CHP Milletvekili Ali Demirçalı'nın devreye girmesiyle, Barış Manço Semt Pazarı bugün yeniden kuruldu.
 
Hafta içi soruna çözüm bulunması amacıyla çeşitli çalışmalar yapılacağı öğrenilirken, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavisi süren 7 çocuk babası Mehmet Oğuz'un (30) Dağlıoğlu Mahallesi'nde oturan ailesine esnaf arkadaşları para ve gıda yardımında bulundu.
 
Yardım edenlere ağlayarak teşekkür eden, Mehmet Oğuz'un eşi Sevim Oğuz (31) 7 aylık da hamile olduğunu söyleyerek yetkililerden de yardım istedi.
 
Sosyal güvenceleri olmadığını belirten Sevim Oğuz, kocasını henüz göremediğini ifade ederek, "Kocamı televizyonda yanarken gördüğümde sanki ben o an yanıyordum. Eşim pazarlarda çalışarak eve beş, on lira getiriyordu, o da gitti artık, bu çocuklara kim bakacak, çocuklarım dünden beri babalarını soruyor. Hastane masraflarını nasıl karşılayacağız" diye konuştu.
 
Esnaf arasında toplanan parayı ve gıdayı teslim eden Mahsun Doğan (37) ise kendileri için yanan arkadaşlarının ailesini yalnız bırakmayacaklarını belirterek, "Tek isteğimiz pazar yerimizin bize verilmesi. Arkadaşımız kendini yaktı. Lütfen büyüklerimiz bu çağrımıza sessiz kalmasın" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386