banner154

KENAN EVREN İSMİ CEZAEVİNE VERİLSİN.!

HAS Parti Adana İl Başkanı Sıtkı Cengil, 12 Eylül askeri darbesine ilişkin davada yargılanan 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in, Adana bulvara verilen isminin değiştirilmesini, gerekiyorsa adının Kürkçüler Cezaevi'ne verilmesini talep etti.

KENAN EVREN İSMİ CEZAEVİNE VERİLSİN.!
Cengil, partisinin il divan toplantısında yaptığı açıklamada, daha önce Kenan Evren Bulvarı'nın isminin değiştirilmesi için sözlü talepte bulunduklarını ancak her hangi bir gelişme olmadığını belirterek, bu kez Büyükşehir Belediyesi Meclisi'ne yazılı başvuruda bulunacaklarını söyledi. Cengil, "Daha önceki başvurumuz konusunda bir ses çıkmadı. Ses çıkmamasının iki sebebi olabilir. Ya bu arkadaşlar, bu isimden memnun yani ihtilallerden memnun, ya da bir yerlerden çekiniyorlar. Bunu açık bir şekilde ortaya koymaları lazım. Kenan Evren Bulvarı'nın ismi değiştirilsin. Bayrak şairimiz Arif Nihat Asya'nın adı verilsin. Eğer Kenan Evren'in isminin bir yerlere olması gerekiyorsa; Kenan Evren ismi Kürkçüler Cezaevine verilsin. En yakışanı da odur" dedi.
Sıtcı Cengil, sadece Kenan Evren ismi değil, ne kadar ihtilal yapmış, bu milletin değerleriyle karşı karşıya gelmiş insanların isimlerinin Adana'nın caddelerinden, okullarından bulvarlarından kaldırılması gerektiğini kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386