banner154

KARDA YAŞAM SAVAŞI

Adana'nın Tufanbeyli ilçesine bağlı Ortaköy'de yaşayan ve 5.5 aylık hamile olan bir kadının aniden sancısı tutunca kocası kendi imkanlarıyla hastaneye götürmek istedi ancak kar nedeniyle geç kalınca anne helikopterle Adana'ya ulaştırılmasına rağmen bebek kurtarılamadı.

KARDA YAŞAM SAVAŞI
Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde ve köylerinde yaklaşık 3 haftadır aralıklarla devam eden kar hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. İlçe merkezinde 65 santime ulaşan, köylerde ise 1 metreyi geçen kar nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşıyor.
Tufanbeyli'ye bağlı Ortaköy'de de ilk çocuğunu bekleyen Nazlı Küçüközen'in (24) aniden sancısı başladı.
 
Bunun üzerine kocası genç kadını otomobiliyle Tufanbeyli Devlet Hastanesi'ne götürmek istedi. Ancak 1 metreyi aşan kar nedeniyle Küçüközen, hastaneye geç ulaştırıldı. Hastaneye geldiğinde rahim yırtılması tespit edilen Küçüközen için hemen Adana 112 Acil Servis Başhekimliği'nden helikopter istendi. Yaklaşık 1 saat sonra helikopter hastayı alarak Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne götürdü. Genç kadının bebeğinin kurtarılması için tüm imkanlar seferber edildi ancak rahim yırtılması
yüzünden bebek kurtarılamadı.
Anne Küçüközen'in sağlık durumunun ise iyi olduğu belirtildi.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386