banner154

GÖRME ENGELLİ GAZİLERE BİLGİSAYAR

Adana Valiliğince görme engelli iki gaziye özel donanımlı bilgisayar hediye edildi.

GÖRME ENGELLİ GAZİLERE BİLGİSAYAR
Şırnak Uludere'de bölücü terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen roketli saldırıda iki gözünü kaybeden Gazi Jandarma Er Abdulhakim Öztürk ve Şırnak Cizre kırsalında mayın patlaması sonucu iki gözünü ve bir elini bilek kısmından kaybeden Gazi Piyade Er Aşkın Irmak'a görme engellilerin kullanabileceği özelliklere sahip bilgisayar hediye edildi.
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, valilik binasında düzenlenen toplantıda, gazi Aşkın Irmak ve Abdulhakim Öztürk'ün, çağdaş gelişmelerden haberdar olabilmeleri için bilgisayar talebinde bulunduklarını söyledi.
 
Bunun üzerine görme engellilerin kullanabileceği şekilde dizayn edilmiş bilgisayarlar temin ederek gazilerin taleplerinin karşılandığını belirten Coş, "17 bin TL ödenen bilgisayarlar, dokümanı kamerayla okuyup sese çeviren bir sistem ile donatıldı" dedi.
 
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı Mehmet Ersin Güluçar ise gazilere hediye edilen bilgisayarlardan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.
Güluçar, "Gazi arkadaşlarımız vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna ölümü hiçe saydılar. Göz insanın en önemli hayati bir organı, gazilerimiz bu önemli duyu organlarını kaybetmesine rağmen bu vatan sağ olsun diyip yaşama sevinçlerini asla kaybetmediler. Bizlerde valimizin şahsında bu projede emeği olan herkese teşekkür ederiz. Gazilerimiz bu bilgisayarlarla boş zamanlarını daha iyi geçirecekler" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386