banner154

ADANA’YI SU BASTI

Adana'da, 900'e yakın işyerinin bulunduğu 7 katlı Kocavezir Esnaf Sarayı'nın yol seviyesinin 6.5 metre altında bulunan zemin katı, gece yarısı başlayıp sabaha kadar süren sağanak yağış nedeniyle sular altında kaldı. Ortaya çıkan manzara, İstanbul'daki 'Yerebatan Sarayı'nı andırdı.

ADANA’YI SU BASTI
Gece yarısı başlayıp sabahın ilk ışıklarına kadar Adana'yı etkisi altına alan sağanak yağmur, Kocavezir İş Merkezi'deki yaklaşık 150 esnafın gününü kabusa çevirdi. Zemin katta diz boyuna kadar biriken sular nedeniyle, mağazalardaki koltuklar, sandalyeler, dolaplar, oturma takımlarını kullanılamaz hale geldi.
Mobilyacı Eser Kayadağ, bir yandan mallarını sudan kurtarmaya çalışırken, bir yandan da yetkililere tepki gösterdi.
Su altında kalan bölümü gösteren Kayadağ, "Biz bu dertten kurtarsınlar artık. Her sabah, her akşam kriz geçiriyoruz. Mal satamıyoruz. Müşteri gelemiyor" diye konuştu.
Kocavezir İş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gökçe, soruna kalıcı bir çözüm bulunmasını gerektiğini belirterek, "Burasının modern bir iş merkezi olacağı söylenmişti. Bizler de buraya geldik, geldiğimizden bu yana da her sene bu sorunla karşılaşıyoruz. Lağım boruları yok, burada çeşme tertibatı yok, lağım sularının dışarıya boşaltılması için tertibat yok. Yer altı suları devamlı kabarıyor, bunun bir çözümünü de bulamadık. Her zaman biz derdimizi bu şekilde dile getiriyoruz ama bir çözüm bulamıyoruz"
dedi.
Yeraltında biriken sular, itfaiye ve ASKİ ekiplerinin çabası sonucu 4 satte boşaltılabildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386