Adana Büyükşehir Belediye binasında silahlı saldırı! Başkan Zeydan Karalar'ın özel kalem müdürü ağır yaralandı Adana Büyükşehir Belediye binasında silahlı saldırı! Başkan Zeydan Karalar'ın özel kalem müdürü ağır yaralandı

Dün, meteorolojinin uyardığı sağanak yağışların sele neden olduğu Adana'nın Kozan ilçesinde hasar meydana geldi. Sel sebebiyle çok sayıda araç sular altında kaldı, bir üreticinin 6 keçisi telef oldu. Tarım arazilerinin de zarar gördüğü ilçede kaymakamlık tarafından oluşturulan kriz masasında; AFAD, İl Tarım Müdürlüğü ile belediyeden yer alan ekipler hasar tespitine başladı.
Kozan'daki son durum ise dron ile havadan görüntülendi. İlçedeki Ünüvar Apartmanı'nda aracı sular altında kalanlardan Mustafa Sorgun, tahliye ile aracının suyun altından çıkarıldığını söyleyerek, “Yetkililer geldi baktı araçta hasar büyük. Benim karşılayabileceğim bir hasar değil. 5 araç gün yüzüne çıktı sular çekilince” dedi.
Dün yağışın şiddetli olduğunu belirten Sariye Güneş de apartmanda büyük hasar oluştuğunu, otoparkta bulunan 5 aracın sular altında kaldığını ve suların tahliyesi ile gün yüzüne çıktığını ifade etti.
Aparman yöneticisi Abdullah Bolat ise kaymakamlıktan gelindiğini ifade ederek, “Devletimiz sağolsun ellerinden geleni yaptı. Her binayı su bastı büyük bir afetti. Bununla atlattığımıza şükür” diye konuştu.
Ağlıboğaz Mahalle Muhtarı Cengiz Büyüköztürk de mahallesinde dere taşkını nedeniyle su baskınlarının yaşandığını, sabah saatlerinde hasar tespit çalışmalarının yapıldığını kaydetti.
6 keçisi telef olan ve gözleri dolarak yaşadıklarını anlatan Mehmet Menteş ise, "Yağış esnasında Adana’da düğündeydim. Sel geldi. Tahmin ettiğim gibi 6-7 oğlak keçi zayiimiz var. Adana’dan ben gelene kadar komşularım yardımcı oldu. Ahırım çöktü, oğlaklarımın bir kısmını kurtardık şükür. Hasarım çok ama tapulu arazim değil yine de devletimizin destek olacağını düşünüyorum. 200 civarında hayvanım var, Allah beterinden saklasın" ifadelerini kullandı.

Editör: Barış Köksal