Millet İttifakı'nın 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake'i kabul etmişti.

"SEN CUMHURBAŞKANI'NDAN NASIL RANDEVU İSTEYECEKSİN?"

Kılıçdaroğlu'nu ziyaret eden Flake'e tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan ise "Ya ayıptır. Biraz kafanı çalıştır. Sen büyükelçisin, senin buradaki muhatabın cumhurbaşkanıdır. Sen şimdi bundan sonra hangi yüzle kalkıp da cumhurbaşkanından randevu isteyeceksin? Bizim kapılar ona kapandı" ifadelerini kullanmıştı.

ABD'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı küplere bindiren görüşmeyle ilgili açıklama: Rutin bir ziyaret

Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 17 kuruş indirim gelmesi bekleniyor Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 17 kuruş indirim gelmesi bekleniyor

ABD'DEN ZİYARETLE İLGİLİ AÇIKLAMA

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kızdıran görüşmeyle ilgili açıklamada "Yurtdışında görevli ABD büyükelçileri, görev yaptıkları ülkelerdeki gelişmeleri anlamaya yönelik rutin diplomatik görevlerinin bir parçası olarak hükümet üyeleri, basın, çeşitli siyasi partiler, sivil toplum ve diplomatik meslektaşlarıyla düzenli olarak bir araya gelmekte. Aynı durum Türkiye'de, Büyükelçi Flake için de geçerli" ifadelerine yer verildi.

Editör: Barış Köksal