AK Parti ve Yeniden Refah Partisi'nin ittifak protokolü ortaya çıktı! 6284 kanunu şartında yumuşatmaya gidildi AK Parti ve Yeniden Refah Partisi'nin ittifak protokolü ortaya çıktı! 6284 kanunu şartında yumuşatmaya gidildi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, 6'lı Masa'nın adayı olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu görmek istemediğini belirtmesi, Millet İttifakı'ndaki krizin fitilini ateşledi.

"NE NOTER MASASINDA OLMAYACAĞIZ"

Anketlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın isminin öne çıktığını belirten Akşener, "Son noktada altılı masa artık millet iradesini kararlarına yansıtma kabiliyetini kaybetmiştir. Bu masa artık potansiyel adayların tartışılabildiği ortak akıldan çıkmış, tek bir adayın tasdiki haline çalışan noter masasına dönüşmüştür. Biz imzamızın ve sözümüzün arkasındayız. Ancak ne kumar ne noter masasında olmayacağız." diyerek 6'lı Masa'dan ayrıldı.

SAADET PARTİSİ'NDE KRİTİK ZİRVE

Akşener'in hareketinin ardından gözler masadaki diğer liderlere çevrildi. 5 siyasi parti genel başkanının bugün Saadet Partisi'nde buluşacağı belirtildi.

5 LİDER TOPLANTIYA KATILACAK

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun ev sahipliğinde saat 17.00'de başlayacak toplantıya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu katılacak.