banner154

Vali ve Emniyet Müdürü kapı kapı geziyor

Geçtiğimiz haftalarda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın korona virüsün yayılma hızının yüksek olduğu iller arasında Mersin’i sıralamasıyla birlikte vatandaşta bir tedirginlik oluştu.. Vatandaş ister istemez daha tedbirli davranmaya başladı.. Fakat bunun yanı sıra İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile 81 ilde uygulanan denetimler, Mersin’de de daha sıkı tutulmaya başlandı..
 
Dün Haber Ajanslarına düşen fotoğraflar ve haberlerde Mersin Valisi Ali İhsan Su ve Emniyet Müdürü Mehmet Şahne’ye gözüm takıldı.. 
 
Her iki isim de nevi şahsına münhasır kişiler.. Vali Su, babacan tavrıyla dikkat çekerken, Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ise tam bir protokol insanı olarak dikkat çekiyor.. 
 
Bu ikiliyi sokakta insanları uyarırken gördük.. Maskelerini muntazam bir şekilde takmış, sosyal mesafeye uygun hareket ederken bir taraftan da vatandaşları kurallar konusunda uyarıyorlardı.. 
 
Bugün başta sosyal medyada olmak üzere, toplumun bir çok kesiminde kesilen cezalara tepki geliyor.. Sayın Vali ve Sayın Emniyet Müdürü’nün bu ziyaretleri ve uyarıları bu anlamda çok önemli.. Hatta İçişleri Bakanlığı tarafından denetlemelerden bir gün öncesinde ‘biz yarın 81 ilde geniş kapsamlı denetim yapacağız’ diye açıklama yapılması da amacın ceza kesmek değil, insanları kurallara uymaya zorlamak olduğunun bir göstergesi.. 
 
Çünkü kurum ve kuruluşların asıl amacı ceza kesmek değil, aksine cezaların caydırıcı olması ve herkesin kurallara uymasının sağlanması.. 
 
Mersin’de hava 31 derece.. Ciddi anlamda bir sıcaklık hissedilirken, hatta geçtiğimiz haftalarda hava sıcaklığı 38-39 dereceleri gösterirken bile makamlarında oturmayı tercih etmeyen ve halkın arasına karışarak uyarılarda bulunan bu iki ismin gösterdiği çaba da küçümsenmeyecek boyutta..
 
Mersin böyle içten bürokratlar ile yönetildiği sürece önümüzün çok aydınlık olduğunu düşünüyorum..  

YORUM EKLE

banner357

banner232