banner154

WhatsApp'a bu mesajı yazdı, ömür boyu hapsi isteniyor

Mesajla İntihar Girişiminde Bulunan Kadının, Ömür Boyu Hapsi İsteniyor

WhatsApp'a bu mesajı yazdı, ömür boyu hapsi isteniyor
Antalya'da eşine, "Çocuklarımla birlikte intihar edeceğim" diye yazdığı mesajı, tüp fotoğrafıyla WhatsApp'tan gönderen Nadire C.'nin ömür boyu hapsi isteniyor.

Antalya'da kendisini aldattığından şüphelendiği eşi Gökhan Ceylan'a, 'Çocuklarımla birlikte tüpü açıp intihar edeceğim' diye yazdığı mesajı, tüp fotoğrafıyla WhatsApp'tan gönderen Nadire Ceylan hakkında, 'tasarlayarak yakın akrabayı öldürmeye teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

FOTOĞRAFI GÖRÜNCE 112'Yİ ARADI

Antalya'da kendisini aldattığını iddia ettiği eşi 29 yaşındaki Gökhan Ceylan'la telefonda tartışan 28 yaşındaki Nadire Ceylan, 'Çocuklarımla birlikte tüpü açıp intihar edeceğim' diye yazdığı mesaja, cep telefonuyla çektiği tüp fotoğrafını da ekleyerek WhatsApp üzerinden gönderdi. Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde bir firmada çalışan Gökhan Ceylan, mesajı ve fotoğrafı görünce hemen durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirerek yardım istedi. Bunun üzerine Nadire Ceylan'ın oturduğu Kepezaltı'ndaki gecekonduya aynı anda itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

"BENİ VE ÇOCUKLARIMI KURTARDINIZ AMA..."

Ekiplerin uyarılarına rağmen Nadire Ceylan kapıyı açmadı. İtfaiye ekiplerinin desteğiyle kapıyı kırıp içeri giren ekipler, oturma odasındaki anne Nadire Ceylan ile çocukları 11 aylık Turgut ve 5 yaşındaki Tuana'yı hemen ambulansa aldı. Muayene edilen Nadire Ceylan ile çocuklarının, ocakta açık tüpten kaynaklanan sağlık sorunu yaşanmadığı tespit edildi. Gözaltına alınan Nadire Ceylan, "Beni ve çocuklarımı kurtardınız ama bu son olmayacak, çocuklarımla öleceğim." diye ifade verdi. Ceylan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

'TASARLAYARAK ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS'

Antalya Cumhuriyet Savcılığı, Nadire Ceylan hakkında 'tasarlayarak yakın akrabayı öldürmeye teşebbüs' suçundan iddianame hazırladı. İddianamenin kabul edilmesi üzerine Ceylan hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Antalya 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında hazır bulunan Nadire Ceylan suçsuz olduğunu savundu. 10 yıldır evli olduğunu anlatan Nadire Ceylan, "Kocamı çok seviyorum. Beni aldattığını düşündüğüm için olaydan 10 gün önce tartışmıştık. Olay günü de telefonda tartıştık. Eşim bana küfretti. Ben de intihar edeceğimi söyledim. İntihar süsü vermek için de tüpü açtım ve fotoğrafını çekip eşime WhatsApp ile gönderdim." dedi.

'OLAY KURGU'

Olaydan yarım saat sonra eve polisin geldiğini kaydeden Ceylan, kucağında çocuğu olduğu için kapıyı açamadığını söyledi. Kapıyı kırıp giren polislere de eşine öfkesinden dolayı "Beni kurtardınız ama bu son olmayacak" dediğini kaydeden Ceylan, "Ben gerçekten tüpü açmamıştım. Zaten açmış olsaydım, şu an ne ben ne de çocuklarım hayatta olurdu." dedi.

Duruşmaya müşteki sıfatıyla katılan Gökhan Ceylan ise eşi hakkında şikayetçi olmadığını söyledi. "Eşim benim ve çocuklarımın üzerine titrer. Kesinlikle şikayetçi değilim." diye konuştu.

Duruşma sonunda mahkeme, Nadire Ceylan'ın tutuksuz yargılanmasına karar verip tahliye etti. Kaynak: Haberler
Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232