banner154
banner235

Takipçi kazanmak için sevgilisini öldürdü

Takipçi kazanma isteği birini hapse, birini mezara yolladı: Youtuber çiftin akıl almaz hikayesi

Takipçi kazanmak için sevgilisini öldürdü
banner255
Takipçi sayısı artık hemen herkesin hayatında önemli bir yer tutuyor. Takipçi sayısını arttırmak için akla gelmeyecek yöntemler deneyen, şekilden şekle giren insanlar görmek şaşırtıcılığını yitirdi. Ancak ABD'de yaşanan olay, diğerlerine hiç benzemiyor...

Amerika’nın Minnesota kentinde yaşayan 19 yaşındaki kadın, tehlikeli bir Youtube videosu çekmeye çalışırken erkek arkadaşının ölümüne sebep olduğu için tutuklandı. Peki bu trajik olay nasıl gerçekleşti?

Perez ve erkek arkadaşı Ruiz, mart ayında bir Youtube kanalı açıyor ve kanalda şakalar, challengelar, dublörlük hileleri gibi konularda videolar çekmeye başlıyorlar.

Perez, geçtiğimiz pazartesi günü birlikte çok tehlikeli bir video çekmeyi planladıklarını ancak videonun sevgilisini fikri olduğunu belirten bir tweet atıyor.

Plana göre, Perez’in erkek arkadaşı Ruiz elinde bir kitap tutacak ve Perez de kitaba ateş edecekti.

Böylelikle kitapla mermi durdurma videosu çekecekler ve daha çok takipçi kazanma amaçları için yüksek ratingli bir video çekmiş olacaklardı.

Bunun içi Ruiz, kafasına bir GoPro kamera ayrıca merdiven üzerinee başka bir kamera kurmuştu.

Genç kadın sevgilisi Ruiz’in, kendisine gösterdiğinden farklı bir kitabı elinde tuttuğunu, önceki kitabın kurşunu geçirmediğini söylüyor.

Olayın bir diğer trajik tarafı da, çiftin 3 yaşındaki çocuklarınn bu olay sırasında odada yaşananlara şahit olması.

Aynı zamanda 25 haftalık hamile olan Perez, sevgilisi Ruiz’den ikinci çocuğunu bekliyordu.

Hayatını kaybeden genç Ruiz’in teyzesi Claudia, çiftin birbirlerini çok sevdiklerini ve olayın çok büyük bir talihsizlik olduğunu ifade ediyor.

Bu video fikrini kendisine anlattıklarını, onlara böyle tehlikeli bir şeyi yapmamalarını söylediğini belirten Claudia, “böyle olmamalıydı, bu sadece bir aptallıktı” şeklinde konuşmuş.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257