banner154
banner235

Tabuta girdi toprak altından 2 gün canlı yayın yaptı

İsveç'in başkenti Stockholm yakınlarındaki Södertelje belediyesinin son zamanlarda fenomeni haline gelen Moshe Küçükkaya, 2 gün boyunca toprak altında tabuttan canlı yayın yaptı.

Tabuta girdi toprak altından 2 gün canlı yayın yaptı
banner255
Stockholm yakınlarındaki Södertelje belediyesinin son zamanlarda fenomeni haline gelen Moshe Küçükkaya, 2.5 ton toprak altında, tabut içinde, iki gün kalıp, cep telefonu yardımı ile Facebook'tan canlı yayınladığı projesini tamamladı.
KLOSTROFOBİ SORUNUNU ÇÖZMEYE ÇALIŞTI

Daha önce de bir ay boyunca sokaklarda evsiz gibi yaşayıp yardıma muhtaç kişiler için para toplayan Moshe Küçükkaya, son projesiyle bir yandan yaşadığı klostrofobik sorununu çözmeye çalışırken, diğer yandan da toplanan para ile Södertelje'de yalnız yaşayan yaşlılar için parti düzenlemeyi amaçladı.
İKİ GÜN BOYUNCA UYANIK KALARAK SADECE SU İÇTİ

Dün, toprak üstünden verilen hava ile donatılmış, gömülü olduğu tabuttan çıkarılan Küçükkaya iki gün boyunca uyanık kalarak sadece su içti. Yaşayanların dünyasına geri döndükten sonra konuşan Moshe Küçükkaya "Bir dahaki sefere tabuta girdiğimde ölmüş olmayı tercih ederim." dedi.
BİRKAÇ GÜN ZOR GEÇECEK

Küçükkaya gömülü olduğu süre içinde cep telefonu ile sorulan soruları da yanıtladı. Toprak altından çıkarılmadan iki saat önce klostrofobisini yenip yenmediği sorusunu ise "Yukarı çıkınca hemen klostrofobiden kurtulacakmışım gibi olmayacak sanırım. Şimdi birkaç gün zor geçecek bir iyileşme süreci başlayacak. Belki bir kaç gün bu deney rüyalarıma girecek" diye konuştu.

Kaynak: Haberler
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257