banner154
banner235

Metro'nun sahibi ünlü iş adamı hakkında flaş karar

Hakkında kesinleşmiş müebbet hapis cezası bulunan Metro Holding'in patronu Galip Öztürk hakkında mahkemeden 'infaz durdurma' kararı verildi. Yargılama yeniden yapılacak.

Metro'nun sahibi ünlü iş adamı hakkında flaş karar
banner255
Hakkında kesinleşmiş müebbet hapis cezası bulunan Metro Holding'in patronu Galip Öztürk hakkında mahkemeden önemli bir karar çıktı. Öztürk, avukatı aracılığı ile mahkemeye yaptığı başvuruda infazın durdurulmasını istedi. Mahkeme, infazın durdurulması kararı ile birlikte yargılamanın yenilenmesi kararı verdi.

Hakkındaki, müebbet hapis cezasının iki yıl önce Yargıtay'da kesinleşmesi sonrası Galip Öztürk yurt dışına çıkmıştı. Öztürk, Kuvvet Köseoğlu'nun 1996 yılında Beyoğlu'nda öldürülmesi olayı ile ilgili yargılandı.

KARARI YARGITAY DA ONADI

Davaya bakan İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi, Öztürk hakkında 4 yıl önce müebbet hapis cezası verdi. Bu kararı, Yargıtay 1. Ceza Dairesi 2014 yılında onadı.

Öztürk, geçtiğimiz günlerde, avukatı aracılığı ile İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurdu. Ancak mahkeme, infazın durdurulması talepli başvuruyu geri çevirdi.

Öztürk'ün avukatı son olarak İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurdu.
Mahkemeden, Galip Öztürk için 'infaz durdurma' kararı çıktı.

İNFAZIN DURDURULMASI KARARI ÇIKTI

Mahkeme, Öztürk'ün avukatının yaptığı itirazına ilişkin kararı bugün verdi. Kararda, 'yargılamanın yenilenmesi' ile birlikte, 'müebbet hapis cezası ile ilgili infazın durdurulması'na yer verildi.

Kararda, Öztürk'ün, daha önce Fetullahçı Terör Örgütü'ne yaptığı mali desteği çekmesi nedeni ile FETÖ'nün kendisini hedefe koyduğuna yer verildi.

Öztürk adına verilen dilekçede, FETÖ'nün emniyet ve yargıdaki üyelerince Öztürk'ün kurmaca delillerle mahkûm edildiğine yer verildi. Bu savunma kararda da yer aldı.

Mahkeme kararında, bu iddiaları destekleyecek delilerin de sunulduğuna işaret edildi. (Kaynak: Hürriyet)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım