banner154

Kamyon kasasında 50 ceset bulundu

Avusturya'da Yaklaşık 50 Mülteci Kamyonda Ölü Bulundu

Kamyon kasasında 50 ceset bulundu

Avusturya'daki A4 otobanında terk edilmiş bir kamyonun kasasında 50 mültecinin cesedi bulundu.

Avusturya'nın Viyana kenti yakınlarındaki Neusidl ile Pandorf kasabaları arasındaki A4 otobanında terkedilmiş bir kamyon kasasında havasızlıktan boğularak ölen ve mültecilere ait olduğu sanılan yaklaşık 50 kişinin cesedi bulundu.

"AVUSTURYA İÇİN KARA BİR GÜN"

Avusturya İçişleri Bakanı Johanna Mitl-Leitner Avusturya A4 Otobanında terkedilmiş bir kamyon kasasında bulunan mültecilere ait olduğu tahmin edilen cesetlerin 50'yi bulabileceğini açıkladı. Leitner açıklamasında "Bugün Avusturya için kara bir gündür." dedi.

CESETLER ÇARŞAMBA GÜNÜNDEN BU YANA KAMYONDA

7 buçuk tonluk kamyonun soğuk hava deposuna havasızlıktan ölen göçmenlerin cesetlerinin Çarşamba gününde bu yana otobanda durduğu belirtildi. Burgenland polis şefi ve İçişleri Bakanı ortak bir basın toplantısı düzenleyerek ölü sayısının bu akşam saat 18.00'de düzenleyecekleri basın toplantısında netleşeceğini duyurdu.

EN AZ 10 ÇOCUK VAR

Göçmenlerin Sırbistan'dan alınarak Macaristan üzerinden Avusturya'ya getirildikleri tahmin ediliyor. Bakan Leitner "Göçmenlerin Afganistan'dan geldiklerini düşünüyoruz. Aralarında en az 10 çocuğun olduğunu ve bu çocukların tamamının havasızlıktan öldüğünü söyleyebiliriz. dedi.

Viyana'da Kuzey Balkan Ülkeleri göçmen sorunu konulu konferansın düzenlendiği sırada yaşanan trajedi konferansa katılan liderleri ve ülkeyi şoka soktu.

Kaynak: haberler

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2015, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner357

banner333

banner232