banner154
banner235

Kafalarından Yapışık Olan Siyam İkizleri Ameliyatla Birbirinden Ayrıldı

Kafalarından yapışık halde dünyaya gelen 10 aylık siyam ikizleri, 11 saat süren başarılı ameliyatla birbirlerinden ayrıldı.

Kafalarından Yapışık Olan Siyam İkizleri Ameliyatla Birbirinden Ayrıldı
banner255
ABD'de kafalarından yapışık siyam ikizleri, 11 saat süren ameliyatla birbirinden ayrıldı. İkizlerin tedavileri yoğun bakımda sürüyor.

''AMELİYAT BAŞARILI GEÇTİ''

Philadelphia kentindeki Çocuk Hastanesi cerrahlarından Dr. Jesse Taylor, 10 aylık kız kardeşler Erin ve Abby Delaney'in ameliyatının başarılı geçtiğini, bebeklerin yoğun bakımda olduğunu açıkladı. Taylor, "Siyam ikizlerini ayırmak, son derece karmaşık bir cerrahi işlem. Ameliyatın ardından iyileşme süreci de uzun sürüyor. Delaney kardeşlerin ameliyatı son derece başarılıydı." diye konuştu.

KAFALARI YAPIŞIK HALDE DÜNYAYA GELDİLER
 
Kuzey Carolina eyaletinde temmuz ayında prematüre olarak dünyaya gelen Erin ve Abby'nin kafaları yapışıktı. Kafadan yapışık siyam ikizleri, göğüs kafesi ya da karnı yapışık siyam ikizlerine oranla daha nadir görülüyor.
 
Delaney kardeşler, son 60 yılda Philadelphia Çocuk Hastanesi'nde birbirinden ayrılan 23'üncü, kafalarından ameliyat edilen ilk siyam ikizleri oldu.

Siyam ikizlerinin ameliyattan önceki görüntüleri:Haberler
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım