banner154

Irak'taki Alman Uzmanlara Kurtarma Operasyonu

Irak'ta görev yapan Alman Siemens şirketinin 50 uzmanı, askeri helikopterlerin de devreye girdiği bir özel operasyonla tahliye edildi.

Irak'taki Alman Uzmanlara Kurtarma Operasyonu
Almanya, Kuzey Irak’ta bulunan Siemens firması çalışanlarını, Bağdat Hükümeti ile işbirliği yaparak, IŞİD militanlarının kontrolünde bulunan bölgeden kurtardı.

"Spiegel" dergisinin haberine göre, Irak Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) bağlı teröristlerin kontrolünde bulunan bölgedeki Siemens çalışanlarını kurtarmak için Alman Dışişleri Bakanlığı harekete geçti.

8'İ ALMAN 50 Ab VATANDAŞI İÇİN TAHLİYE PLANI

Irak'ın başkenti Bağdat'ın yaklaşık 200 kilometre kuzeyinde bir santralin yenilenmesi projesinde görev alan 50 dolayında Siemens çalışanının tehlike bölgesinden tahliyesini sağlayacak bir plan devreye sokuldu. Siemens çalışanları arasında 8 Alman vatandaşı ve diğer Ab ülkelerinin vatandaşları bulunuyordu.

IRAK ORDUSUNA BAĞLI ASKERİ HELİKOPTER GÖNDERİLDİ

Siemens uzmanları için bölgeye önce Irak Ordusu'na bağlı askeri helikopterler gönderildi. Helikopterler uzmanları Bağdat havaalanına götürdü. Siemens'in kiraladığı bir özel uçak ise uzmanları buradan alarak Irak'ın kuzeyindeki Erbil'e ulaştırdı.
Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner357

banner232