banner154
banner235

Facebook, Bir Güvenlik Açığı Sebebiyle Sadece 10 Saniyede Hack'lenebiliyor

Facebook'taki Hintli mühendislik öğrencisi Arun S Kumar tarafından bulunan güvenlik açığının sosyal devin 10 saniyede hack'lenmesine olanak sunduğu ortaya çıktı.

Facebook, Bir Güvenlik Açığı Sebebiyle Sadece 10 Saniyede Hack'lenebiliyor
banner255
Üniversite öğrencisi Arun S Kumar, hesap ele geçirmeye sebep olan bir Facebook açığını bulması ve raporlaması ile 16000 dolar ödül kazandı.

Facebook'un Business Manager'ındaki açıklık, BugCrowd aracılığı ile geçtiğimiz ayın sonlarında iletilmişti ve şu anda bu açıklık onarılmış durumda. Chathannoor, Hindistan'daki MES Institute of Technology and Management mühendislik öğrencisi olan Kumar, bu açıklık sayesinde sadece iki iş hesabını kullanarak istediği herhangi bir Facebook sayfasını yönetebilmekteydi.

TEHLİKELİ İŞLEMLER GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİR

Kumar'ın söylediğine göre bu saldırı 10 saniyeden kısa sürebilmekteydi. "(Saldırganlar) herhangi bir Facebook sayfasını, Bill Gates, Narendra Mod, Barack Obama gibi, ele geçirebilir ve sayfa silinmesi gibi tehlikeli işlemleri gerçekleştirebilirlerdi."

chip.com.tr'nin haberine göre Facebook, Kumar'ın bulduğuna benzer ancak Kumar tarafından raporlanmamış bir açıklık daha bulması ile beraber 16 Eylül tarihinde ödeme miktarını arttırmış durumda... Kaynak: Haberler
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257