banner154
banner235

Atatürk Havalimanı'nda yaşandı valizden çıkanlar şoke etti!

ATATÜRK Havalimanı'nda gümrük muhafaza memurları tarafından 3 valizde 4 bin yavru kaplumbağa ele geçirildi. Ekipler şüphelilerin olağandışı hareketler sergilemesi üzerine harekete geçti.

Atatürk Havalimanı'nda yaşandı valizden çıkanlar şoke etti!
banner255
LÜBNAN'dan kalkan ve Atatürk Havalimanı'na iniş yapan uçaktaki şüpheli hareketleri ile dikkat çeken kişilerin valizinden çıkanlar şaşkına çevirdi.

Atatürk Havalimanı Yolcu Salonu Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliğince, Lübnan'dan kalkan ve Atatürk Havalimanı'na inen bir yolcu uçağında bulunan 3 valizde toplam 4 bin yavru kaplumbağanın ele geçirildiği bildirildi.
 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Atatürk Havalimanı'na inen Lübnan çıkışlı bir yolcu uçağında bulunan bagajlar, mobil bagaj tarama sistemi vasıtasıyla kontrol edildi.
 
Kontrolde, X-ray görüntülerinin incelenmesi sonucu, 3 bagajda şüpheli yoğunluk tespit eden gümrük muhafaza ekipleri, "Varış Öncesi Yolcu Bildirim Sistemi" üzerinden bagaj sahiplerinin kimliğini belirleyerek şahısları takibe aldı.

SUÇÜSTÜ YAKALANDILAR
 
Valizlerini bagaj bandından teslim almalarının ardından "gümrüğe tabi eşyam yok" anlamına gelen yeşil hattan geçmeleri üzerine durdurulan ve olağan dışı hareketleri ile dikkat çeken 3 şüpheli ekiplerce suçüstü yakalandı.
 
Şüphelilere ait valizlerin açılmasının ardından 2 valizde bin 300'er, diğer valizde bin 400 olmak üzere toplam 4 bin yavru kaplumbağa ele geçirildi.
 
Kaplumbağalara el konulurken şahıslar hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefetten işlem yapıldı. Kaplumbağalar, gerekli incelemenin yapılabilmesini teminen Orman ve Su İşleri Bakanlığı İstanbul Şube Müdürlüğüne teslim edildi.
İnternethaber
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232